ГАЛЕРЕЯ


КОНТАКТИ

Наша адреса: 
Вул. Паризької Комуни 58, місто Бердичів, Житомирська обл.

Поштова адреса: 
А/С 14, м. Бердичів, Житомирська обл., 13303

Телефони:
               
(04143) 4 42 89  тел/факc
(04143) 4 42 90

Електронна пошта (email)

СТАТИСТИКААсоціація Новомедіа


Каталог христианских сайтов Для ТЕБЯ

Маранафа: Библия, словарь, каталог сайтов, форум, чат и многое другое.

Locations of visitors to this page


Головна » Благодійність

Про благодійництво та благодійні організації


Нарада про підсумки оздоровлення дітей

Сьогодні 28 лютого 2017 року, в Житомирі відбулася обласна нарада «Про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей у 2016 році та завдання на 2017 рік» У минулому році в області працювало 14 дитячих оздоровчих закладів. Із них безкоштовно оздоровлювали дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, 4 благодійних позаміських закладів, серед них і табір «Відкрите серце» село Озадівка. Крім того, на оздоровленні та відпочинку діти Житомирщини перебували у Київській, Одеській областях, а також Хорватії, Угорщині, Туркменістані та Шотландії. Про це повідомила начальник управління сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації Світлана Гресь . «Із 139 тисяч 464 дітей шкільного віку у 2016 році в області охоплено всіма видами оздоровлення і відпочинку 48 915 дітей, що складає 35% від загальної кількості. Це на 16,5 тисяч дітей більше, ніж у 2015 році», - зазначила Світлана Гресь.
Голова обласної ради Володимир Ширма та заступник голови ОДА Ярослав Лагута відзначили подяками тих керівників, які мають найкращі показники з оздоровлення та відпочинку дітей. Серед них і наш регіональний єпископ, засновник та керівник Благодійної організації «Відкрите серце» Петро Залізний. Тож щиро вітаємо і бажаємо і надалі працювати на благо людей та на славу Всемогутньому Богу.

Валерій Влачига

Свято для дітей центру реабілітації

Остання неділя лютого 2017 року, а саме 26 числа, на перший погляд була саме, що є звичайна неділя. Та раптом до Бердичівського центру реабілітації дітей інвалідів «Насіння надії», де керівником багатодітна мама Світлана Мазурець, завітали гості, працівники благодійної організації «Відкрите серце» разом з її очільником Петром Залізним. З собою гості привезли не тільки подарунки, але з ними приїхав гість з далекої Америки Лінн Флатен з програмою клоуна. Майже дві години гості веселили малюків. Треба було бачити як горіли оченята в діток інвалідів коли виступав клоун, який то одного, то іншого з діток підбадьорював та задіяв у своїх виступах. Дарував надувні кульки, цукерки та мандарини. На завершення благодійники з «Відкритого серця» всім присутнім малим та дорослим подарували солодкі подарунки.

Олександр Залізний

Візит добротворення

Минулої п'ятниці, а саме 27 січня 2017 року, команда Благодійної організації «Відкрите серце» село Озадівка, що поблизу Бердичева: Валерій Влачига, Руслан Старухін та Василь Поліщук, разом із засновником та очільником Петром Залізним відвідали Любарську загальноосвітню спеціальну школу-інтернат Житомирська область. А метою такого візиту було добротворче прагнення. І тепер воно полягало в тому, щоб припровадити тамтешнім мешканцям подарунки. 110 яскравих рукавичок та шарфів із зображенням дитячого улюбленця Барні та чіпси презентували, зокрема, благодійники. Керівництво школи - інтернату радо зустріли гостей з візитом добротворення і провели їх в класи до діток. Радісно світилися очі діток, які отримували подарунки. Все ж це сталося можливим завдяки співпраці Благодійної організації «Відкрите серце» з Київським Благодійним фондом «Фудбенк». Тож нехай і надалі візити добротворення будуть все частішими в таких установах.  Пастор Бердичівської церкви «Філадельфія» Валерій Влачига каже: - «Моє серце наповнене вдячністю Богові, за можливість бути причетним, або бути частинкою добрих змін в життях цих дітей! Бог не залишає Україну і буде її зцілювати і перетворювати на краще. Закликаю всіх людей, щоб приділяли особливу увагу дітям, які залишилися без піклування батьків, хочу нагадати всім людям про Боже ставлення до таких дітей і запрошую віднайти шляхи, як їм допомогти. Адже лише активною дією ми зможемо виконати Боже повеління «зглянутися над сиротами» (Якова 1:27)».

 

Олександр Залізний


З висоти милосердя

Чимало добрих справ записали на свій доброчинний рахунок члени благодійної організації «Відкрите серце», що впродовж багатьох років плідно діє на теренах Житомирщини. Це тут у селі Озадівка Бердичівського району, зосереджено її благотворчий осередок, очолюваний добротворцем Петром Залізним - регіональним єпископом союзу вільних церков християн євангельської віри України (а саме Вінницьким, Житомирським, Хмельницьким та Полтавським).
Свого часу з боку «Відкритого серця» надавалася неодноразово всіляка благодійна допомога не тільки віруючим мирянам, але власне, кожному нужденному і стражденному світу цього. А тому не дивно, що цього щирого праведника і добротворця знають у найдальших куточках держави. А тепер рука його допомоги простяглася і на Вінниччину. Щоправда і раніше сюди доправлялася всілякого роду допомога тим, хто в силу суспільних обставин опинився за межею бідності, хто прагне допомоги.
У такий спосіб і надійшла допомога чималим набутком: чіпси та яскраві рукавички і шарфи із зображенням дитячого улюбленця Барні у місто Погребище. Саме тут 13. 01. 2017 року, відбулося ділове спілкування Петра Залізного з очільником мерії міста Погребище, зокрема з її головою Анатолієм Миколайовичем Біликом. Праведник добра і совісті Петро Миколайович Залізний порадував місцеву численну громаду малюків чіпсами та набір «Барні» (рукавички і шарф). Побував благодійник Петро Залізний разом зі своїми помічниками Валерієм Влачигою та Олександром Залізним, в супроводі Едуарда Подільського і в селі Плисків Погребищенського району, де порадував подарунками всіх, що перебувають в тамтешньому Плисківському психоневрологічному інтернаті та Плисківський соціальний центр «Милосердя» - (в народі називають будинок для престарілих).
До речі цей праведницький захід - допомога був зорганізований завдячуючи обопільним зусиллям «Відкритого серця» і Київського Благодійного фонду «Фудбенк». Зрозуміло, що це справило достойне враження на діяльність такого осередку, чия праведність однаходить з кожним днем усе ширший діапазон на теренах України.

Взяв участь у заходах, спілкувався із обдарованими і благодійниками отримав сердечні враження від побаченого і почутого
заслужений журналіст України
Едуард Подільський
Надросся - м. Бердичів

Третій Великий Бал благодійників у Житомирі

В п'ятницю, 09.12.2016 року відбувся третій Великий Бал благодійників. «Основна мета балу - подякувати усім благодійникам за те, що вони кожен день творять добрі справи; нагородити найактивніших благодійників», - повідомляють організатори. Організаторами третього Великого Балу благодійників виступили: Житомирська міська дитяча громадська організація «Все робимо самі»- керівник Богдан Купчинський спільно з БО «Український фонд благодійництва» - керівник Леся Морозова, та відділом соціального служіння Житомирської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату - Архімандрит Ієремія. Бал благодійників у Житомирі відвідали представники духовенства Української Православної Церкви КП, Народна артистка України, депутат Верховної ради України - Оксана Білозір, оперна співачка Олена Гребенюк, Лєна Дарк, Анна Кросс, гурт «ЧІП», Світлана Ніконорова, шоу - театр «Клем», студія розвитку талантів Ірени Марченко та ін. Серед багатьох відзначених та нагороджених був і наш Регіональний єпископ СВЦХЄВ України, він же засновник та керівник Благодійної організації «Відкрите серце» Петро Залізний, який отримав медаль «За благодійність». Тож щиро поздоровляємо та вітаємо з нагородою.
 

 

Міжнародний день  інваліда

У 1992 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Мета такого рішення цілком очевидна: люди з фізичними або психічними недугами повинні відчувати себе повноправними членами суспільства. Більш ніж 500 мільйонів, а це близько10% людей, що населяють планету Земля, інваліди. Цифра катастрофічна за своїми масштабами. І, треба визнати, зростає з року в рік. Проблеми інвалідів в кожній державі схожі між собою. Стосуються вони не лише освіти, працевлаштування, але й головної сфери життя - спілкування. Люди з певними вадами ніяково почуваються в колі здорових. Їм здається, що їх намагаються уникати, щоб не образити зайвим словом чи жестом. В Україні близько 3 мільйонів людей - інваліди. І вони вимагають до себе підвищеної уваги. Ліки, продуктові набори, пільги на медичне обслуговування, пенсії і дотації, спеціально оснащений транспорт - це все потрібно людині з особливими потребами. Але не будемо забувати про головне - увагу та розуміння. І не тільки 3 грудня, а постійно. У цей день ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і бажаємо всім, хто не байдужий до цієї проблеми, сил і здоров'я, засобів і успіху. Захищаючи гідність інвалідів ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність - це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства. Щоденні потреби здорової людини нічим не відрізняються від потреб людей з певними обмеженнями здоров'я. У цьому переконаний Регіональний єпископ Союзу вільних церков християн євангельської віри України, президент благодійної організації «Відкрите серце» Петро Залізний. Чоловік на ділі доводить свої переконання, разом зі своїми помічниками Володимиром Залізним, Валерієм Влачига, Русланом Старухіним, Олексієм Забєліним, передавши членам бердичівської громадської організації інвалідів - візочників «Стимул» засоби побутової хімії. «Ми співпрацюємо вже декілька років з Благодійним фондом «Фудбенк» із Києва. У них попросили допомоги якраз для інвалідів - візочників, бо тим інвалідам, які ходять, дещо простіше. А ці ж далі своєї кімнати не виходять. Тому ми запитали, чи, може, щось є для них» - сказав Петро Залізний, президент БО «Відкрите серце». Такому подарунку від благодійників візочники неабияк раді. Кажуть не мають пільг на оплату комунальних послуг, а субсидія виручає не всіх. Проте організацію побуту при цьому ніхто не відміняв. Коли ти прикутий до візка, говорять, твої потреби навіть більші, ніж у звичайної людини.  «Отримуючи пенсію у 1200 гривень ти багато чого не можеш собі дозволити. Дуже добре, що поряд є рідні люди, які не залишили. У мене такий випадок. Але не всім так пощастило», - розповів Юрій Яремчук, голова Бердичівської МГО інвалідів - візочників «Стимул».  «Дуже добре допомагати для АТО, тим хто стоїть на передовій, але в жодному разі не можна забути людей - інвалідів, віз очників. Ми маємо завжди про них піклуватися»,- сказав Петро Залізний. Люди з інвалідністю сподіваються, що про них не забудуть на фоні АТО. Вони радіють будь-якій підтримці від благодійників, але більше тішаться можливістю поспілкуватися і відчути турботу в будь-якому прояві.

Олександр Залізний

 

 

"Відкрите серце" знову зустрічає дітей

У понеділок з самого ранку приміщення благодійної організації «Відкрите серце» знову наповнилося дитячим сміхом та веселим гамором, тому що саме цього дня тут розпочався черговий дитячий табір оздоровлення під назвою «Відкрите серце», який тривав з 11 по 21 липня 2016р. І зібрав майже дві сотні дітлахів з дуже різних категорій. Це і усиновлені діти і діти з прийомних сімей, з кризових сімей, малозабезпечених, багатодітних родин та діти з наших церков і взагалі це наші діти. Разом з нами було півсотні дітей з Бахмутської школи що поблизу Артемівська на Донбасі. Директором цього табору був Олексій Володимирович Забєлін, людина надзвичайно чутка до потреб дітей. Він сам являється батьком двох дітей, тому добре розуміється на тому, що буде цікаво для них. Отже з Божим благословенням та командою наставників, Олексій Володимирович та усі причетні до організації табору розпочали цей досить не легкий, хоча дуже захоплюючий шпях відпочинку та оздоровлення відстанню у десять днів. Кожний день розпочинався з ранкової зарядки, після чого усі йшли на сніданок. До речі, варто сказати, що харчування в таборі було п'ятиразовим. Після сніданку, діти разом з наставниками наводили порядок в кімнатах. Далі спілкувалися, так як це була невід'ємна частина розпорядку дня, де в тісному колі обговорювалися різні теми. Щодня обов'язковим був урок англійської мови, де фахівці Олексій Забелін, Сергій Юрчук та Наталія Спасьонова дуже цікаво та натхненно доносили до дітей необхідний матеріал. Так як табір був оздоровчий, обов'язковою частиною, якщо звісно, була сприятлива погода, діти виходили в ліс та на річку. Цікавим для дітей завжди є різні ігри ,тому в Озадівці після обіду маленькі люди разом з наставниками влаштовували різні загально табірні ігри, ярмарки, та втілювали інші креативні ідеї в життя. Однією з основних, і найбільш очікуваною частиною для усіх жителів табору було вечірнє дійство. В ході якого діти могли розучувати та співати пісні, ставити постановки, цим самим команда організаторів переслідували привити дітям важливість не боятися бути публічними та проявляти свої здібності.  Також на вечірній зустрічі усі команди дітей разом зі своїми наставниками могли показати те, що вони готували на протязі усього дня. Це могли бути пісні, театральні постановки, або інше. Цим самим діти вчилися творчості, та роботи в команді. І останнє, щовечора діти дивилися відеоролики на тему дня, та всі разом обговорювали їх. Звісно, не можливо описати всі емоції, переживання дітей та їх враження, тому що в таборі їх дійсно було багато. Гадаємо, що час проведений тут на довго залишить свій позитивний слід в серцях дітей, і надіємось відобразиться на їх майбутньому. Хочеться виразити подяку всім, хто приймав участь в організації табору, побажати всім великого натхнення та благословіння на цю нелегку та дуже потрібну справу. Нехай Господь благословить Baс. Наступні заїзди в табір ще будуть відбуватися і пізніше ми будемо інформувати вас дорогі читачі.

Валерій Влачига

 


Діти з Артемівського району Донецької області відпочивають на Бердичівщині.

Як їхатимуть додому поки не знають

У Житомирській області відпочивають діти з Донеччини. З ініціативи бердичівських волонтерів благодійного фонду допомоги українському війську "Оберіг-26" у село Озадівка в табір "Відкрите серце" приїхало 42 дитини та четверо вихователів із села Бахмутське Артемівського району Донецької області. Серед відпочивальників - діти від 8-ми до 16-ти років, які виявили бажання відпочити та побачити нові місця в Україні.


"Діти від 2 до 11 класу і усі з єдиним бажанням: побачити Україну", - говоритьОлена Скоріна, директор Бахмутської школи.
Ідея оздоровити дітей з'явилась у волонтерів ще з часів, коли вони познайомились із колективом школи, відвідуючи бердичівських артилеристів у зоні проведення АТО. Втім, втілити її у життя виявилось непросто. Зі слів самих волонтерів, вони побачили байдужість і небажання допомогти зі сторони можновладців різного рівня. Так, автобус для перевезення дітей погодилась надати лише військова частина.
Волонтер Ірина Піскун говорить: "Зверталась до усіх перевізників у місті, в адміністрацію. Але допомогти ніхто не схотів, мовляв, це самі лише пробеми".
Адміністрація Артемівська, дізнавшись, що автобус для перевезення дітей військовий, навідріз напередодні виїзду відмовилась випускати школярів на відпочинок. Тому «на ноги» довелось поставити чи не всю країну щоб здійснити задумане. Проблема дійшла навіть до Арсена Авакова, який надав патрульний супровід до самого табору відпочинку. На додачу - запросив дітей на екскурсію у Межигір'я. Поки ж на Бердичівщині для гостей з Донеччини організували теж насичену програму. У таборі діти вже декілька днів і спішать поділитись враженнями.
"Є можливість поїхати у інше місто України, яке влаштує нам екскурсії. Я спитала у мами, чи можна поїхати. Вона сказала, що якщо ти хочеш, то їдь. Мені тут подобається дуже, тут люди нас розуміють. Раніше їздила в Крим, Артек, Одесу, але тут різноманітніше якось", - каже Софія Крішан, відпочивальниця зі східної України.
Ярослава Войтко додає: "Захотілося чогось нового, краще поїхати, ніж вдома в інтернеті просидіти. Мені подобається, коли ми увечері сидимо і спілкуємось".
"Тут дуже круто, добре харчування, ми їздимо на різні екскурсії", - розповідає Вероніка Нестерова, відпочивальниця зі східної України.
А от Данилка мама відпускати не хотіла, але цей хлопчик зумів переконати її, що хоче поїхати на відпочинок.
"Мама казала, що не відпустить, та я поїхав все ж", - каже відпочивальник зі східної України Данило Писаренко.
Найперше, що чекало на дітей зі сходу, - це запрошення у гості від військової частини. Тут діти і дорослі побачили, як живуть солдати, подивились на бойову техніку, скуштували солдатської їжі та отримали можливість постріляти, що до вподоби навіть дівчатам.
Табір "Відкрите серце" прийняв дітей зі сходу України безкоштовно. Працює він під патронатом Петра Залізного, котрий і шукає кошти на його утримання. Директор закладу пан Олексій каже: сам родом із Горлівки, тому зрадів звістці про приїзд дітей зі сходу. Цього року відпочивальники тут не лише із східних областей, а й з різних куточків Житомирщини. Діти самі обирають, чим зайнятись. А вибір - великий: співи, гра на гітарі, найрізноманітніші спортивні гуртки і обов'язково - англійська мова. На додачу - ще й туризм.
22-го липня рано вранці діти повинні виїхати додому на Донеччину. До цього їм хочуть показати вінницькі фонтани та Межигір'я. Також у планах відвідати Бердичів ще раз, щоб у пам'яті гостей він лишився містом гостинним і привітним. Адже, вважають волонтери, українські діти теж варті уваги не меншої, ніж делегації з Польщі, Італії, Ізраїлю, котрих приймають щедро.
Щоб відвезти дітей додому, волонтери знову шукають автобус. Та поки чують одні відмови як зі сторони влади, так і зі сторони перевізників. Відмовили у допомозі, кажуть, і у фонді допомоги Ріната Ахмєтова. Такої реакції благодійники не розуміють. Самі ж відпочивальники сподіваються на те, що єдність сходу і заходу все ж проявиться і проблема вирішиться. Адже потреба є у самому лише автобусі, а не в його заправці.

Дивитись відео

Взято з Житомир.TODAY


Сімнадцятий щорічний дитячий фестиваль «Воскресіння Христа»

На другий день святкування Світлого Христового Воскресіння в понеділок другого травня 2016 року в міському парку культури та відпочинку імені Шевченка в Бердичеві відбулося чудове свято, влаштоване вихованцями недільних шкіл при церквах нашого Житомирського обласного управління Союзу вільних церков християн євангельської віри України.Протягом сімнадцяти років церкви проводять щорічний дитячий фестиваль "Воскресіння Христа". За довго до Паски діти почали готуватися, щоб в цей день прославити Господа та розповісти людям про те, що Христос Воскрес перемігши смерть, і дав вічне життя. На протязі всього часу підготовки зі слів відповідального за проведення фестивалю помічника єпископа по Житомирщині з питань дитячого служіння Василя Олексійовича Юрчука, діти молилися та просили у Бога, щоб в цей день проведення фестивалю Господь дав гарну погоду, щоб люди могли прийти з дітками в парк та почути Слово спасіння. Ось і настав, після довгих днів підготовки, довгоочікуваний день. З самого ранку до парку почали прибувати люди. Деякі з них бачили що йде підготовка, підходили і цікавилися, що ж це має бути? Після чого телефонували своїм друзям та знайомим і запрошували їх прийти на свято. Коли настав час розпочинати фестиваль то в парку було по різних підрахунках: одні казали десь біля тисячі людей, а інші говорили, що всі дві тисячі людей є в парку. Це не означає, що всі вони стояли на літньому майданчику, але весь парк було озвучено і всі вони мали можливість прогулюючись з дітками по парку насолоджуватися виступами маленьких християн. Розпочинати сімнадцятий фестиваль запросили: єпископа по Житомирщині Олексія Володимировича Забєліна. Служитель зачитавши відповідний текст зі Слова Божого, привітав всіх присутніх та звершив молитву подяки Богу за почуті дитячі молитви та закликав Боже благословення на проведення цього фестивалю та благословив всіх людей присутніх у міському парку. Після чого розпочали сімнадцятий щорічний дитячий фестиваль «Воскресіння Христа». На протязі кількох годин лунали з дитячих вуст слова прославлення Воскреслого Христа. Весь час лунало над землею радісне вітання "Христос Воскрес! Воістино Воскрес!" Більше сотні маленьких учасників фестивалю радісно та завзято прославляли Воскреслого Спасителя. Віршами, піснями, сценками та танцями служили учасники фестивалю всім присутнім. На завершення фестивалю дітки всі разом заспівали пісню: «Боже, я, молюсь за Україну». Варто сказати, що під час проведення фестивалю Благодійна організація «Відкрите серце» село Озадівка люб'язно надала кожному учаснику подарунок (коробку печива ТУК). Щоб створити атмосферу свята і для тих, хто були в парку, наші брати Олександр Кліщук та Ярослав Влачига взяли на себе місію переодягнувшись у костюм лева та клоуна і дарували дітям надуті кульки та печиво, а також з багатьма із них фотографувалися, що приносило для дітей не малу радість. І так радісні та щасливі хоч трохи і стомлені по завершенні всього повернулися до своїх домівок. Нехай допоможе Господь і благословить всіх, хто приймав участь, та всіх хто організовував це свято і допоможе і надалі проводити такі фестивалі. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

Олександр Залізний

Відкрите серце для школи - інтернату

На передодні радісного свята Різдва Христового та Нового року, благодійники відвідали малечу. У спортзалі, де зібрались близько 100 маленьких мешканців Комунального навчального закладу «Бердичівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» для дітей з особливими потребами, дітей сиріт, свої чарівні крила розгорнула казка. На запрошення Благодійної організації «Відкрите серце» до них завітали аніматори ігрового центру «super Mario»,«людина-павук та супер-дівчинка». Затамувавши подих, присутні спочатку слідкували за персонажами, а згодом активно грали різні ігри, щиро виконуючи все що просили аматори. Завершували свято подарунками. Президент Благодійної організації «Відкрите серце» Петро Миколайович Залізний привітавши присутніх з наступаючими святами Різдва Христового та Нового року, кожному присутньому подарував дитячий шарф «Барні», який діти відразу приміряли та дякували. Також на прохання Петра Миколайовича представники торгівельної мережі «Метро», що в Житомирі привезли в подарунок кожному мешканцю інтернату книги-розмальовки. Вітаючи дітей, присутні на святі гості, представники «Відкритого серця» бажали їм, щоб у їхньому житті, ніколи не було негативу, зла, та зичили миру, любові і злагоди та щастя.

Олександр Залізний"Відкрите серце" завершило оздоровлення дітей

Цей рік 2015 був особливим, тому,що нам, як колективу Благодійної організації «Відкрите серце», виповнилося десять років. В цьому році з ласки Божої табір розпочав свою місію на початку липня і продовжилася до кінця серпня. Як і було заплановано провести шість змін по десять днів кожна із завантаженням по сто дітей. Організатором табору виступив колектив Благодійної організації «Відкрите серце» село Озадівка,що поблизу Бердичева на Житомирщині. Директором цього табору була Силка Олена Миколаївна, людина надзвичайно чутка до потреб дітей. Вона сама являється матір'ю трьох дітей, тому добре розуміється на тому, що буде цікаво для них. Отже з Божим благословенням та командою наставників, Олена Миколаївна та усі причетні до організації табору розпочали цей досить не легкий, хоча дуже захоплюючий шлях відпочинку та оздоровлення відстанню у шістдесять днів. Кожний день розпочинався з ранкової зарядки, після чого усі йшли на сніданок.До речі, варто сказати, що харчування в таборі було п'ятиразовим. Після сніданку, діти разом з наставниками наводили порядок в кімнатах. Далі спілкувалися, так як це була невід'ємна частина розпорядку дня, де в тісному колі обговорювалися різні теми, такі як «Що таке спасіння?», «Хто такий Ісус Христос?», «Як я можу служити Богу?», «Як бути дружелюбним?» і так далі. Так як табір був оздоровчий, обов'язковою частиною, якщо звісно, була сприятлива погода, діти виходили в ліс та на річку. Цікавим для дітей завжди є різні ігри, тому в Озадівці після обіду маленькі люди разом з наставниками влаштовували різні загально табірні ігри, ярмарки, та втілювали інші креативні ідеї в життя.Однією з основних, і найбільш очікуваною частиною для усіх жителів табору «Відкрите серце» було вечірнє служіння. В ході якого діти могли розучувати та співати християнські пісні, цим самим команда організаторів переслідували привити дітям важливість прославлення і поклоніння Богу з малих літ. Також навечірньому служінні усі команди дітей разом зі своїми наставниками могли показати те, що вони готували на протязі усього дня.Це могли бути пісні, театральні постановки, або інше. Цим самим діти вчилися творчості, та роботи в команді. І останнє, для закріплення на кожному служінні діти дивилися відеоролики на тему дня, та всі разом обговорювали їх.
Звісно, не можливо описати всі емоції, переживання дітей та їх враження, тому що в таборі їх дійсно було багато. Гадаємо, що час проведений тут на довго залишить свій позитивний слід в серцях дітей, і надіємось відобразиться на їх майбутньому. Хочеться виразити щиру подяку всім, хто приймав участь в організації табору, побажати всім великого натхнення та благословіння на цю нелегку та дуже потрібну справу. Нехай Господь Благословить!


Олександр Залізний


Перші ластівки «Відкритого серця»

На десять днів до мальовничої Озадівки, що поблизу Бердичева на Житомирщині, з'їхалися близько сотні дітей з усієї округи - до себе на відпочинок їх запросив літній оздоровчий табір, створений благодійною організацією «Відкрите серце». В цьому році з ласки Божої табір розпочав свою місію на початку липня і продовжиться до кінця серпня. Заплановано провести шість змін по десять днів кожна із завантаженням по сто дітей. Перед приїздом сюди, дітлахам твердо пообіцяли: нудитися їм не доведеться, але той, хто планує зранку до вечора тинятися живописними місцевинами без діла, може на це не розраховувати - завантажать по повній. Аби вільного часу вистачало лише на справи корисні, а не на непотрібні дурниці. Той, хто вже гостював у цих стінах, добре знає: очільник «Відкритого серця» Петро Залізний свого слова дотримується.
І на цей раз табір зібрав сотню дітлахів з дуже різних категорій. Це і усиновлені діти і діти з прийомних сімей, з кризових сімей, малозабезпечених, багатодітних родин та діти з наших церков і взагалі це наші діти. Директором цього табору була Силка Олена Миколаївна, людина надзвичайно чутка до потреб дітей. Вона сама являється матір'ю трьох дітей, тому добре розуміється на тому, що буде цікаво для них. Отже з Божим благословенням та командою наставників, Олена Миколаївна та усі причетні до організації табору розпочапи цей досить не легкий, хоча дуже захоплюючий шлях відпочинку та оздоровлення відстанню у десять днів. Кожний день розпочинався з ранкової зарядки, після чого усі йшли на сніданок. До речі, варто сказати, що харчування в таборі було п'ятиразовим. Після сніданку, діти разом з наставниками наводили порядок в кімнатах. Далі спілкувалися, так як це була невід'ємна частина розпорядку дня, де в тісному колі обговорювалися різні теми.
Директор табору Олена Миколаївна Силка та координатор Олексій Володимирович Забєлін на протязі всього часу підготовки викладалися по повній щоб і команда, і організація, і дозвілля дітей були цікавими та різноманітними. Дійсно була підібрана чудова команда волонтерів, а саме: Марина Силка, Олеся Рильська, Оля Бєдовська, Олександр Залізний, Ольга та Олексій Забєліни, це люди з відкритим серцем і щирими помислами та бажаннями послужити дітям. 
Звісно, не можливо описати всі емоції, переживання дітей та їх враження, тому що їх дійсно було багато і більшість із них вперше в нашому таборі. Цікавим для дітей завжди є різні ігри ,тому після обіду маленькі люди разом з наставниками влаштовували різні загально табірні ігри, ярмарки, та втілювали інші креативні ідеї в життя. Гадаємо, що час проведений тут на довго залишить свій позитивний слід в серцях дітей, і надіємось відобразиться на їх майбутньому. Хочеться виразити подяку всім, хто приймав участь в організації табору, побажати всім великого натхнення та благословіння на цю нелегку та дуже потрібну справу. Нехай Господь і надалі благословить Baс та допоможе провести оздоровлення та відпочинок.


Олександр Залізний


Відпочинок та оздоровлення АТОшників

Люди які потребують допомоги були у всі часи, в тому числі і під час життя Ісуса на Землі. Він звертав особливу увагу на них, служив їм, давав їм більше, ніж просто турботу, Він давав їм зцілення: «І приступило до Нього багато народу, що мали з собою кривих, сліпих, німих, калік і інших багато, і клали їх до ніг Ісусових і Він зцілив їх »(Мат.15: 30).
Щодня в Україні на сході країни гинуть кращі чоловіки, багато хто отримує поранення і все це на очах тих побратимів які залишаються живими, дехто повертається інвалідом, дехто поховав близьку людину. Це є нагадування про те, що поруч живуть люди, які страждають від недуг і хвороб, що потребують нашої допомоги та надійного соціального захисту. Господь любить і цінує цих людей точно так само, як і всіх інших. Держава намагається приділяти все більшу увагу цим людям, але й ми, Церква, не повинні залишатися осторонь. Соціальне служіння дає нам унікальну можливість розповісти нужденним людям про надію на Бога, сказати, що їхні страждання тимчасові, і, найголовніше, допомогти їм побудувати особисті стосунки з Богом. Часом від нас багато і не потрібно, цим людям іноді бракує простого людського уваги, тепла. Іноді любляче слово і погляд - і ти бачиш, як очі людей змінюються, стають добрішими. Подаруємо цим людям частинку любові Христа, щоб вони, пізнавши Його, купалися в Його благодаті!
Бог закликає нас надавати милосердя. «О, людина! сказано тобі, що - добро і чого жадає від тебе Господь: діяти справедливо, любити справи милосердя і Богом ходити сумирно твоїм »(Михей 6: 8). «Отже, зодягніться, як Божі, святі та улюблені, в милосердя ...» (Кол.3: 12). Дорогі служителі, брати, сестри, давайте використовувати те, що Бог дає нам! Ми можемо послужити людям з обмеженими можливостями. Думаю, що в кожній церкві є свій досвід служіння для цієї категорії людей. Я вірю, що це служіння буде великим благословенням у розширенні Царства Божого! Нещодавно Бог торкнувся сердець наших братів та сестер церкви в Поляні і вони запропонували нам привезти з Бердичівського району більше двадцяти людей. Серед них сім'ї загиблих в АТО, поранені, ті хто повернулися після ротації та дружини тих, що зараз перебувають в зоні АТО. Благодійний центр «Віфанія», очолюваний Василем Райчинцем, люб'язно відчинив свої серця та двері для того, щоб створити відповідні умови відпочинку, та організувати хороше харчування, взявши на себе всі витрати. Перебуваючи в Закарпатті змогли відвідати:
• Свято-Троїцький Кирило-Мефодієвский жіночий монастир.
• Палац Шенборнів - колишня резиденція та мисливський будинок графів Шенборнів. Оригінальність палацу у тому, що він має 365 вікон (кількість днів у році), 52 димоходи (кількість тижнів у році) і 12 входів (алегоричний ряд можна доповнити самому).
Природне джерело "Джерело краси" із самовиливом джерельної води кремнистої, слабої мінералізації. Ця вода ще придає красу й тілу, тому ми ще вмивалися.
• Відвідували Замок Паланок (Мукачівський замок) - замок у Мукачево, зразок середньовічної фортифікаційної архітектури, з поєднанням різних стилів.
• Відвідували мукачівський ринок, де мали змогу купити українські вишиванки.
• Термальні джерела в районі міста Берегово. В основному басейні температура води - 31-33 градуси, також у ньому функціонують гідромасаж, гейзер і два водоспади. А в окремому куточку басейну обладнано, так зване, джакузі, де температура води становить 42-45 градусів.
Також були в басейне на відкритому повітрі.
• Форельне господарство «Ждимир» де мали змогу не тільки ловити але і споживати форель.
Низько кланяємося і щиро дякуємо Закарпатцям. З нашого боку це питання взяли на себе працівники Благодійної організації «Відкрите серце»: Олена Силка, Ольга Забєліна та Галина Поліщук, які залишивши на дві неділі свої родини поїхали в Закарпаття щоб допомогти людям, які причетні до АТО. Благослови їх всіх Господь. Тож і надалі нехай допоможе нам Бог бути виконавцями Його волі.


Василь Поліщук

Подарунки від Петра Залізного дітям району: не під святкову дату - "просто так"

Автівка благодійника Петра Залізного знову борознить просторами Бердичівського району і знову з подарунками. Цього разу президент благодійної організації «Відкрите серце» вирішив зробити приємний сюрприз дітям загиблих у зоні АТО героїв, маленьким переселенцям зі сходу України, дітям-сиротам та багатодітним родинам Бердичівщини. Вийшов на зв'язок із соціальними працівниками, ті надали прізвища, і ось, маючи при собі 48 пакетів із солодкими смаколиками та цілу купу м'яких іграшок, Петро Залізний вчергове вирушив багатокілометровим благодійним маршрутом. Петро Залізний, президент БО «Відкрите серце»: «Думаю, ні для кого не є секретом, що ми постійно звертаємося до усіх меценатів, благодійників та підприємців, з якими можемо знайти спільну мову, і щось просимо. Цього разу через нашого доброго друга - БФ «Фудбенк» - ми вийшли на житомирське «Metro»: вони дали нам трохи солодощів. Окрім того, попросили своїх працівників принести з дому по іграшці для дітей Бердичівського району. Таким чином, ми не чекали свята, а, як тільки зібрали цю допомогу, спакували її, і, як бачите, сьогодні ми тут». Наче дрібниця, а приємно: цього разу благодійник дозволив маленьким дітлахам самостійно обирати собі іграшку. Хочеш - бери пухнастого собаку, хочеш - зайця чи корівку, аби до душі. Приємність від сюрпризу Петро Залізний добряче підсолодив: у пакетах, що їх отримала кожна дитина, можна було знайти сік, халву, печиво, зефір та багато іншої солодкої «заманушки». Окрім того, дітвора отримала фірмові шапочки, термочашки, дівчатка - невеличкі косметички. На головного «відкритосердечника» чекали інші села Бердичівщини, перше ж «дякуємо» на свою адресу він почув від малих та дорослих мешканців Никонівки. Олена Мазур, голова Никонівської сільської ради: «Хочеться зробити щось приємне і для села взагалі, і для дітей, зокрема. Тож подібні візити, мені здається, є дуже позитивними... Дякуємо П. М. Залізному за його підтримку та спонсорську допомогу. І не лише на нашій території, а й в інших районах та областях.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

дивитись відео


Близько 1 000 подарунків до Дня Святого Миколая розвіз селами Бердичівщини благодійник Петро Залізний

Якщо би навіть трапилося диво з див, і Святий Миколай затримався десь зі своїм величезним мішком подарунків, у селах Бердичівщини дітвора, здається, даний факт би просто не помітила: є ж бо у цій місцевості у Святого багаторічний вірний помічник - президент благодійної організації «Відкрите серце» Петро Залізний. Кому, як не йому, вдалося би потішити дітвору святковими сюрпризами прямісінько під подушечками? 60 яскравих рукавичок та шарфів із зображенням дитячого улюбленця Барні презентував, зокрема, благодійник скраглівському «Дошколярикові» та його маленьким мешканцям, ще стільки само - місцевій початковій школі. У Скраглівці не приховують: вони знали, що Миколаїв день без цієї людини не обійдеться, тож на неї чекали. Так чекають не на гостей, кажуть у селі, а на своїх рідних та друзів, і саме таким відданим другом, готовим будь-якого моменту за можливості прийти на допомогу, є для селян Петро Залізний. Петро Орлюк, голова Скраглівської сільської ради: «На сьогоднішнє свято наші діти чекали, вже знаючи, що до них приїде Петро Миколайович, чекали з радістю, азартом... Це добре, адже у світі має бути щось добре, щось святе, щось таке, що закликає до порядку. Коли Петро Миколайович з'являється, то діти вже знають, що він приїхав із подарунками, тож його прихід - це кожного разу свято. Спасибі йому за підтримку, за розуміння, за все.» В акурат під подушечки отримали своїх Барні і озадівські «промінчата». Яка вже тут тиха година, коли ціла делегація від Святого Миколая навідалася. Ото вже не пошкодували тутешні вихованці про те, що весь рік вели себе чемно і до навчання старанно. А у маршруті Петра Залізного тим часом, окрім озадівського «Промінця» та численної спільноти першо-, друго-, третьо- та четвертокласників рахувалося ще не одне село. У планах було об'їхати весь район та роздати близько 1 000 подарункових наборів. Костянтин Мулярчук, голова Бердичівської районної ради: «Петра Миколайовича я знаю вже давно, з початку моєї роботи на посаді голови райради ми з ним тісно співпрацюємо. У переддень Святого Миколая він знову із подарунками приїхав до дітей - не мало не багато із 1 000 подарунків. Думаю, це підніме настрій дітям, вони побачать, що про них дбають - особливо ті діти, котрі позбавлені батьківського піклування. Для них отримати подарунок стане, думаю, великим святом.» Свято для маленьких мешканців району, розповідає Петро Залізний, він подарував у парі зі своїм постійним партнером з благодійності - столичним фондом «Фудбенк». У «Відкритому серці» радіють з можливості потішити дітвору саме Миколаєвого дня, разом із тим нагадують і малим, і дорослим про того, хто стоїть за усіма радощами та щастям людським. Петро Залізний, президент БО «Відкрите серце»: «Інколи за постаттю Святого Миколая люди забувають про Ісуса Христа - основу основ, нашого Господа і Спасителя. Тому хотілося б закцентувати увагу на тому, що добре поважати святих, але не варто забувати Господа Ісуса Христа. Хочеться, аби не лише на свято Миколая чи на Різдво дорослі дарували дітям подарунки, адже діти - то наше майбутнє.»

«Ми фарбуємо мости у синьо-жовте для нашого майбутнього»

Комусь може здатися, що розфарбовувати мости та будинки у синьо-жовті кольори в Україні вже припинили. Президент благодійної організації «Відкрите серце» Петро Залізний так не вважає. Їздячи країною мало не щодня, розповідає, він раз за разом пересвідчується: мостів у національних кольорах стає в Україні все більше й більше. Тож одного дня благодійник разом із волонтерами «Відкритого серця» вирішив розфарбувати у жовто-блакитне моста на об’їзній у районі газопроводу. Петро Залізний, президент БО «Відкрите серце»: «Я сміливо можу сьогодні сказати: ми не втратили наступне покоління. Ми лише натякнули молоді про можливість пофарбувати моста, як вони сказали, аби їм призначити лише час – і вони зберуться. Це надихає, це допомагає, це доводить усім, що в України є майбутнє, що наша молодь не лише сидить в Інтернеті, а готова робити щось на практиці. Я вірю в Україну, вірю, що у нас є майбутнє.» Перед тим, як взятися за фарбу й валики, «відкриті серця» звернулися до районної влади за дозволом, мовляв, чи можна. А чому б ні, відповів голова районної ради Костянтин Мулярчук, справа-то – на благо країни. Костянтин Мулярчук, голова Бердичівської районної ради: «Людей це об’єднує, людей це згуртовує: зараз йде війна, гинуть люди, і коли бачиш мости чи будинки, розфарбовані у національні кольори, це дуже приємно… Їдуть машини і сигналять: людям подобається жити та бути в Україні, бачити навколо наше – українське.» Петро Залізний, президент БО «Відкрите серце»: «Можу сказати за свого онука, якому 3,5 роки: коли ми їдемо з ним в машині і він бачить розфарбований у жовто-блакитне міст чи будинок, то починає вигукувати: «Україна! Україна!» І мене це радує: дитина зростає патріотом своєї країни.» Люди здебільшого з розумінням ставляться до дій фарбувальників, ділиться Петро Залізний: хтось, проїжджаючи повз, тисне на клаксон, хтось навіть зупиняється, аби дати грошей на фарбу, кажучи, що хоча б таким чином візьме участь у патріотичній акції. Звісно, є й ті, додає, хто не сприймає такого роду патріотизм: в основному то люди старшого віку. Що ж, констатує Петро Залізний, можливо деяким тим, в кого за плечима – життя у Радянському Союзі, і не зрозуміти молодих патріотів, та, на його глибоке переконання, справжню оцінку діям останніх дасть майбутнє України. А воно, додає благодійник, неодмінно буде гарним, світлим та у кольорах неба й золотої пшениці.

Цукерки до Дня Незалежності подарував Петро Залізний інвалідним організаціям

«Що даром отримав, те даром і віддай». Хоча цей вислів з Євангелія нині мало відповідає реальному стану речей, бо розмитнювати та оформлювати в Україні гуманітарну допомогу не так уже просто і не так уже безкоштовно, бердичівські благодійники все одно діють згідно Святого Писання. Вони дарують, допомагають, підтримують, радіючи, коли чують у відповідь просте слово «Дякую». Так і президент благодійного фонду «Відкрите серце» Петро Залізний. Він завжди шукає можливості, аби порадувати бердичівлян різного віку чи необхідними ліками, чи новорічними іграшками, чи, як напередодні цьогорічного Дня Незалежності, наборами цукерок. Першу партію солодощів благодійник із волонтерами відвантажив у госпіталі для ветеранів війни, де віднедавна проходять реабілітацію і учасники АТО. Своїх пацієнтів персонал завжди намагається оточувати турботою і майже домашнім затишком, щоб люди швидше ішли на поправку. А шоколад, кажуть, відомий своєю користю для здоров'я. Павло Журбенко, головний лікар обласного госпіталю для ветеранів війни: «Нам очень приятно, что есть такие благотворительные фонды, которые заботятся о таком контингенте пациентов. Они очень нуждаются во внимании, как молодые хлопцы, так и дедушки, которые в Великую Отечественную отстояли нашу родину. Вы видели их улыбки, которые возникали при получении подарков. Это мелочь, но полученный заряд энергии сбережется на долгие месяцы». Наступним пунктом призначення був нещодавно відкритий центр соціокультурної та активної фізичної реабілітації «На рівних», що по вулиці Богунській. В даному приміщенні розташовуються громадська організація інвалідів-візочників «Стимул» та реабілітаційно-навчальний центр для дітей «Насіння надії». Подякувавши за солодкі дарунки, члени організацій запропонували Петру Залізному і свою посильну допомогу в різних питаннях, якщо така знадобиться. Наостанок представники фонду «Відкрите серце» завітали до офісу Союзу інвалідів міста і району, де їх зустрічали як найкращих друзів. Любов Качур, бухгалтер Бердичівського союзу інвалідів міста і району: «Вони нас ніколи не забувають, навіть попри важкий для країни час. Наші підопічні завжди чекають допомоги від будь-кого, а особливо від Петра Миколайовича. Ми дуже вдячні йому, низький уклін таким людям!» Загалом фонд «Відкрите серце» отримав від свого партнера, благодійного фонду «Food Bank», близько двох тисяч коробок з цукерками. До Дня Незалежності їх розвезуть по інших організаціях, каже Петро Залізний. Петро Залізний, президент благодійного фонду «Відкрите серце»: «Наші волонтери поклеїли на коробки наліпки з українськими символами, щоб нагадувати людям про Україну. Ми вирішили проїхатись інвалідськими організаціями, порадувати людей солодощами. Користуючись нагодою, хочу привітати усіх жителів Бердичева і району з Днем Незалежності, побажати щастя, здоров'я та успіхів. А найголовніше - мирного неба та миру у наших серцях».

  

«Відкриті серця» зробили міст в Озадівці синьо-жовтим

Міст у селі Озадівка розфарбували у жовто-блакитний колір. Освіжити переправу вирішили волонтери благодійної організації «Відкрите серце». Більш ніж 70 хлопців та дівчат зібрались на конференцію-відпочинок, що тривала 3 дні на базі організації. Молоді люди люблять свою країну і пишаються нею: таким чином вирішили продемонструвати, що вони - справжні патріоти, не лише словом, а й ділом. Олександр, волонтер БО «Відкрите серце»: «Особисто я прийшов сюди, аби самому показати, що я зростаю патріотом своєї країни. Щоб в інших людей, коли вони це побачать, прокидались патріотичні думки, дії. Частинка патріотичного духу вже закарбовується в серцях молоді. Можливо в майбутньому вони згадають якусь певну дію і їм буде приємно розповісти своїм онукам, своїм наступним поколінням, щоб вони були патріотами, щоб вони також зростали в патріотичному дусі. Аби патріотизм передавався з покоління в покоління.» Мета конференції - навчити молодь та дітей патріотизму і вдячності Богу. Вони мають бути вдячними за мирне небо, за свободу, що сьогодні мають та за те, що народилися в Україні, говорить президент «Відкритого серця» Петро Залізний. Петро Залізний, президент БО «Відкрите серце»: «Це виникло не сьогодні і не під час подій, які відбуваються в Україні: протягом всього життя ми намагались довести в наших приходах, в наших церквах. Ми намагались виховувати дітей і молодь в тому патріотичному дусі. Може не настільки яскраво, бо були різні часи: коли можна було, коли не можна було. На підставі святого писання ми знаходимо те, що кожен народ, кожна нація повинна мати свою мову і розмовляти цією мовою. Бог дав йому цю мову і він має нею дорожити. Кожна нація і кожен народ має бути вдячним за ту землю, на яку Бог поселив їх.» Перші результати конференції не змусили довго чекати на себе - молоді люди самі запропонували пофарбувати міст. Тож закупили фарбу, отримали згоду у сільської влади та взялися за роботу. Петро Залізний, президент БО «Відкрите серце»: «Бачачи настрій наших молодих людей, моє серце радіє. Уся та благодійність, яку ми робимо, це не я роблю - це наша команда. І сьогодні ми вже нараховуємо близько 70 людей, які готові волонтерами, безкоштовно, поїхати, піти, допомогти: принести, занести, віднести. Тому я думаю, після сьогоднішньої акції ми проїдемо по району, побачимо, де є така потреба, узгодимо це. І, думаю, підемо далі.»


"Відкрите серце" знову зустрічає дітей

У вівторок з самого ранку приміщення благодійної організації «Відкрите серце» знову наповнилося дитячим сміхом та веселим гамором, тому що саме цього дня тут розпочався черговий дитячий табір оздоровлення під назвою «Я, особливий», який тривав з 15 по 25 липня 2014р. І зібрав сотню дітлахів з дуже різних категорій. Це і усиновлені діти і діти з прийомних сімей, з кризових сімей, малозабезпечених, багатодітних родин та діти з наших церков і взагалі це наші діти. Директором цього табору була Силка Олена Миколаївна, людина надзвичайно чутка до потреб дітей. Вона сама являеться матір'ю трьох дітей, тому добре розуміється на тому, що буде цікаво для них. Отже з божим благословенням та командою наставників, Олена Миколаївна та усі причетні до організації табору розпочапи цей досить не легкий, хоча дуже захоплюючий шпях відпочинку та оздоровлення відстанню у десять днів. Кожний день розпочинався з ранкової зарядки, після чого усі йшли на сніданок. До речі, варто сказати, що харчування в таборі було п'ятиразовим. Після сніданку, діти разом з наставниками наводили порядок в кімнатах. Далі спілкувалися, так як це була невід'ємна частина розпорядку дня, де в тісному колі обговорювалися різні теми, такі як «Ми всі різні», «Я особливий», «Допоможи своїм дорослим стати кращими», «Хто твій кумир», «Мрія, дія, молитва», «Коло довіри», «Прощення крок до щастя», «Вибери краще», «Обери правильний вектор» і так далі. Щодня обов'язковим був урок англійської мови, де фахівці Олексій Забелін, Сергій Юрчук та Наталія Спасьонова дуже цікаво та натхненно доносили до дітей необхідний матеріал. Так як табір був оздоровчий, обов'язковою частиною, якщо звісно, була сприятлива погода, діти виходили в ліс та на річку. Цікавим для дітей завжди є різні ігри ,тому в Озадівці після обіду маленькі люди разом з наставниками влаштовували різні загально табірні ігри, ярмарки, та втілювали інші креативні ідеї в життя. Однією з основних, і найбільш очікуваною частиною дпя усіх жителів табору «Я особливий» було вечірне служіння. В ході якого діти могли розучувати та співати християнські пісні, цим самим команда організаторів переслідували привити дітям важливість прославлення і поклоніння богy з малих літ. Невідемною частиною вечора були досліди професора Нефаріо. Також на вечірньому служінні усі команди дітей разом зі своїми наставниками могпи показати те, що вони готували на протязі усього дня. Це могли бути пісні, театральні постановки, або інше. Цим самим діти вчилися творчості, та роботи в команді. І останнє, для закріплення на кожному служінні діти дивилися відеоролики на тему дня, та всі разом обговорювали їх. Звісно, не можливо описати всі емоції, переживання дітей та їх враження, тому що в таборі їх дійсно було багато. Гадаємо, що час проведений тут на довго залишить свій позитивний слід в серцях дітей, і надіємось відобразиться на їх майбутньому. Хочеться виразити подяку всім, хто приймав участь в організації табору, побажати всім великого натхнення та благословіння на цю нелегку та дуже потрібну справу. Нехай Господь благословить Baс.


У літньому таборі «Я – особливий» проведуть 2 тижні близько сотні дітей з Бердичівщини

На два тижні до мальовничої Озадівки з'їхалися близько сотні дітей з усієї Бердичівщини - до себе на відпочинок їх запросив літній оздоровчий табір, створений благодійною організацією «Відкрите серце». Перед приїздом сюди дітлахам твердо пообіцяли: нудитися їм не доведеться, але той, хто планує зранку до вечора тинятися живописними місцевинами без діла, може на це не розраховувати - завантажать по повній. Аби вільного часу вистачало лише на справи корисні, а не на непотрібні дурниці. Той, хто вже гостював у цих стінах, добре знає: очільник «Відкритого серця» Петро Залізний свого слова дотримується. Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: «Оздоровлювати дітей ми почали ми давно, і сьогодні причин, що наштовхнули нас на це, я, мабуть, і не назву. Скоріш за все, такою причиною є допомога дітям із кризових сімей. Заможні батьки оздоровлюють своїх чад на морі, а ті, хто опинився за межею бідності, не може собі цього дозволити. Ми теж не можемо повезти дітей на море, тому вирішили зробити щось корисне тут, на місці... Дуже копітка й важка робота: лише півроку йде у нас на підбор відповідного персоналу. Це мають бути люди, котрі присвятили себе служінню іншим. Бо служити Богові - це значить допомагати людям.» Це до інших таборів назва приклеюється на десятиріччя - в озадівському ж вона змінюється щороку, і її придумування - то цілий процес. Адже, за задумом дорослих, вона має щось символізувати і нести у собі певний сенс. Цьогоріч табір назвали «Я - особливий». Олена Силка, директор літнього табору «Я - особливий»: «Ми разом дивилися мультик «Гидкий я» і вирішили, що з нього можна вибрати багато тем, що їх можна обговорити з дітьми. Головний герой був спочатку егоїстом: він був позбавлений уваги матері, не любив дітей. Але з часом в його житті з'явилися три сирітки, у нього з'явилося почуття турботи, опіки. Ми поділили мультфільм на 9 тем: кожну будемо обговорювати на уроках. Будемо думати, яким чином ми зможемо змінити недоліки у собі. Ми готові показати дітям цей шлях.» До того, як потрапити до актової зали, діти встигли розім'ятися на фіззарядці та поснідати. «Професор», котрий вражав на сцені своїми дослідами, - теж частина щоденної програми (його образ, до речі, також піддивилися у мультфільмові). Новий день - новий дослід. Після споглядання за професорськими маніпуляціями на юних відпочиваючих, серед іншого, чекає робота у гуртках (є у таборі і такі) та подорож на природу. Олена Силка, директор літнього табору «Я - особливий»: «Ми організували три гуртка: англійської мови (зараз у багатьох дітей є бажання займатися нею), спортивний та театральний. Учасники останнього можуть продемонструвати результати денних занять у вечірній програмі. Заплановані у нас і доволі масштабні загальні ігри: зазвичай, вони проходять на лісових галявинах, що їх ми вже відібрали і на яких вміщуються усі діти.» Що може бути більш заманливим від мрії? Іноді люди витрачають роки на те, аби збулося найзаповітніше, що вони задумали. Команда Петра Залізного знає, як юнацтву втілити свої мрії у життя. Вона володіє багатьма секретами, що допоможуть стати дівчатам та хлопцям стати тими, ким їх так часто називають в Україні - її майбутнім. Олена Силка, директор літнього табору «Я - особливий»: «Звісно, ми все зводимо до того, що все відбувається за допомоги Бога, молитви, добрих друзів, прагнення творити добро. Діти мають вміти обирати краще, вміти прощати, намагатися не ображати. У нас вже є відгуки від батьків: діти, котрі вже побували у нас, стали більш слухняними, просять батьків відвести їх до церкви (православної, католицької - неважливо якої). Батьків це радує, радує це і нас.» Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: «Дуже різні категорії дітей зустрічаються, і багато з них має потребу, аби їх просто обійняли, пригорнули. Тому вкладаємо себе заради того, щоб змінити наше майбутнє. Дітям, які не бачили добра та ласки, ми хочемо показати, що є інше, краще, життя. Надіємось на те, що вони, зрозумівши це у дитинстві, у дорослому житті оберуть і підуть правильним шляхом.»

 

Петро Залізний Обдарував маленьких мешканців Бердичівщини

Солодко-іграшкову радість розвозив днями селами Бердичівщини президент благодійного фонду «Відкрите серце» Петро Залізний. 120 подарунковими наборами цього разу була наповнена його автівка: у кожному - м'яка іграшка та солодощі. Сьогодні, куди не кинься, всюди новини про важку ситуацію у країні, пояснює свою подорож Петро Залізний, тож прийшла думка хоча б трохи розрадити дітлахів у цей непростий для всіх час. До Пасхи ще далеченько, а зробити малечі приємне хочеться вже зараз. Петро Залізний, президент благодійного фонду «Відкрите серце»: «Цього разу наші друзі-благодійники з «Фудбенк» виділили нам частину подарунків, і ми, у зв'язку з тим, що робиться у країні, нагнітаються погані новини, вирішили проїхатися дитячими садочками, аби принести дітям трохи радості. Весна - пора радощів.» Перші сімдесят наборів благодійник залишив у «Дошколярику» - дитсадкові, що у Скраглівці. Сельчани від малого до великого добре знають цю людину - дружба Петра Залізного зі скраглівчанами триває роками. Дочекавшись, доки малеча після обіднього сну підзарядилася смачненьким, благодійник порадував «дошколяриків» приємним сюрпризом. Радості було - не описати. Добре дітворі - й дорослим хороше. Петро Орлюк, голова Скраглівської сільської ради: «Петра Миколайовича я завжди зустрічаю, як доброго товариша, як друга, бо знаю його вже дуже давно. Він - добра і порядна людина, котра відгукується на будь-які прохання. Він неодноразово приїжджав до нашого садочка, приносячи дітям радість: то дарував іграшки, то привозив батути для стрибків. Він не чужий нам, він є нашою людиною.» Коли, тримаючи за спиною подарунка, у дітей питають, чи гарно вони себе поводили, важко дочекатися негативної відповіді. Тому в озадівському «Промінцеві» Петру Залізному довелося повірити його маленьким мешканцям на слово. Отримавши у відповідь на подарунки 22 щасливих посмішки, благодійник відзначив у своєму маршрутові: наступне село - Андріяшівка. Тим часом, Озадівка нагородила гостя щирою подякою. Мирослава Шнайдер, голова Озадівської сільської ради: «Нам дуже приємно, що у такий час Петро Миколайович не забуває про наших дітей і завжди пам'ятає про них. Не було жодного свята, щоби він не приїхав до нас і не привітав дітей. Від імені працівників сільради, батьків і колективу закладу хочу подякувати Петру Залізному за його гостинність, за його щиру душу, за те, що він у нас є і за те, що не забуває про наше село.»
Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш

Помолитися 10-го листопада за дітей-сиріт закликає президент «Відкритого серця» Петро Залізний

10-го листопада вся Україна молитиметься за дітей, які зростають без тепла і ласки рідних батьків. Ініціювали цю масштабну акцію у всеукраїнському альянсі «Україна без сиріт», одним із тих, хто приєднався до неї у Бердичеві та Бердичівському районі, став президент благодійної організації «Відкрите серце» Петро Залізний. Цими днями благодійник разом із працівниками районної служби у справах сім'ї, дітей та молоді об'їжджав прийомні сім'ї та опікунські родини Бердичівщини: дарував дітлахам солодощі. Петро Залізний, президент благодійного фонду «Відкрите серце»: «Цього разу київський благодійний фонд «Food Bank» поділився з нами печивом та шоколадом. Зрозуміло, всіх дітей-сиріт ми не в силах охопити, але об'їжджаємо ті села, в яких ми давно не були або ж не були зовсім. Робимо дітям солодкі подарунки.» Маршрут Петра Залізного проліг через Старий й Новий Солотвини, Озадівку, Скраглівку, Терехове, Кикішівку. Наскільки різні долі у цих дітей та дорослих: когось приймали до родин, маючи вже своїх дітей, хтось із сиріт замінив собою рідну малечу, дітей кидали рідні батьки і над ними брали опіку бабусі. І неважливо, що одні відвідують церкву, другі - костел, треті - Дім молитви, а четверті притримуються атеїстичних поглядів - об'єднує усіх цих людей бажання оточити дітей батьківською ласкою та любов'ю. Їх та усіх мешканців міста та району Петро Залізний закликає знайти хвилинку і попросити Бога помочі для дітей-сиріт. Петро Залізний, президент благодійного фонду «Відкрите серце»: «Хочу звернутися до всіх мешканців Бердичева та Бердичівського району незалежно від конфесій та віро сповідування: 10-го листопада зверніться у молитві до Господа за дітей-сиріт. Зробіть це, хто як може, хто як вміє. Важливо те, аби ми всім світом попросили у Господа його ласки та благословення для цих дітей, для сімей, в яких вони зростають. Проситимемо, аби Бог їх оберігав, охороняв і всіляко допомагав їм.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш


Літній відпочинок дітей

Табір англійської мови

Тільки вчора, тобто в неділю 21 липня 2013 року, завершив свою роботу черговий заїзд «Знайди свій скарб» оздоровчого табору організованого Благодійною організацією «Відкрите серце». Табір розташувався в мальовничому куточку Житомирщини в селі Озадівка Бердичівського району. Ще починаючи з осені 2012 року працівники «Відкритого серця» розпочали підготовку до оздоровчого сезону, проводили зустрічі, семінари та тренінги і підбирали команду, яка б змогла взяти на себе відповідальність і провести оздоровчий сезон 2013р. 

Дійсно була підібрана чудова команда волонтерів, людей з відкритим серцем та щирими помислами та бажаннями послужити дітям. Доречно сказати що частина цієї команди очолювана старшим пресвітером по Полтавщині Андрієм Сергійовичем Зібровим була саме з міста Полтава. На протязі всього часу підготовки було організовано декілька скап конференцій з командою наших друзів із Канади, де дві команди знаходячись на різних континентах могли разом готуватися щоб цей оздоровчий сезон пройшов як найкраще. Директор табору Олена Миколаївна Силка та координатори Олексій Володимирович Забєлін і Сергій Васильович Юрчук на протязі всього часу підготовки викладалися по повній щоб і команда, і організація, і дозвілля дітей були цікавими та різноманітними. Знаючи на перед, що команда з Канади у складі дев'яти молодих людей, буде разом з нашою командою працювати. Організатори попіклувалися так організувати розміщення дітей, щоб у кожній команді була одна людина з Канади, і щоб діти змогли вивчаючи в школі англійську мову поспілкуватися з носіями цієї мови. Результат був дуже вражаючий, було цікаво бачити наших дітей які намагалися говорити англійською, а Канадців які намагалися говорити українською. Але це принесло багато радості та веселощів. Було докладено максимум зусиль, щоб збільшити кількість кімнат, щоб покращити умови проживання, харчування та перебування дітей на території Благодійної організації «Відкрите серце». І вже сьогодні з упевненістю можна говорити що недаремно працювали організатори, бо понад триста дітей змогли оздоровитися та відпочити на протязі цього оздоровчого сезону. Для них було організовано повноцінне п'ятиразове харчування. 
На протязі цілого дня сьогодні до нашого офісу, безперестанку телефонують батьки дітей, що, відпочивали і висловлюють щиру подяку організаторам і всім хто піклувався, щоб цей табір відбувся, бо їх діти повернулися радісні, веселі та щасливі. То ж нехай допоможе Господь щоб всі ті діти почувши в таборі через розповіді, пісні, ігри благу вістку спасіння, навернулися до Бога і були спасенними. Просимо разом з нами просити про це у Господа.


XIV-м фестивалем «Воскресіння Христа» відзначили Свято Пасхи у Бердичеві християни-євангелісти

Традиційним дитячим фестивалем «Воскресіння Христа», цьогоріч вже XIV-м, зустріли свято Пасхи християни євангельської віри з усієї Житомирщини. Свої посмішки, щирі серця та радість від єднання з Ісусом у місцевому Парку відпочинку усім бажаючим дарували понад сто юних й дорослих вірян не лише з Бердичева й Бердичівського району, а й із Ружина, Романова, Чуднова. Днем великого дива і не менш величезної радості називають Свято Христового Воскресіння юні учасники фестивалю. Так, їм дещо страшнувато виходити на таку велику сцену, але яку ж насолоду вони відчувають після свого виступу, зізнаються. Від того, що пізнали Господа, від того, що Він надійно оберігає їх від усіляких негараздів, навчаючи жити за своїм словом. Максим, учасник фестивалю: «Я хочу, щоби люди прийшли до Господа, повірили у нього, отримали радість від сьогоднішнього фестивалю. Хочу, аби вони залишили тут у нас частинку своєї душі.» І дорослі, і юні учасники фестивалю прагнуть, аби по завершенні пісенно-віршованого дійства люди розійшлися своїми домівками не з порожнечею всередині, аби кожен виніс звідси часточку Ісуса у серці. Через те і готувалися до фестивалю з особливим натхненням. Ірина Скакун, вчителька недільної школи (смт. Романів): «Як питали «Хто хоче їхати на фестиваль?», всі одразу хором кричали «Ми хочемо їхати!».. Часом дітям було важко вчити матеріал, запам'ятовувати, але на питання «Хто любить Ісуса?» вони підіймали руки і відповідали, що вони. Настрій піднімався і репетиція продовжувалася.» Усі ці діти - вихованці недільних шкіл церков християн-євангелістів. Тамтешні вчителі пишаються своїми вихованцями, водночас відзначаючи, наскільки ж багато нині є дітвори, котра виховується у нормальній, здавалося б, сім'ї і є, по суті, при цьому сиротою. Анатолій Пижик, вчитель недільної школи (м. Бердичів): «Сьогодні велике свято - свято Воскресіння і ми хотіли, аби глядачі відчули всю його велич. Особисто для мене Пасха - це є сенс усього християнства. Діти виступали із великим натхненням. Готувалися ми до фестивалю різними церквами, але тут виступаємо єдиною командою. Діти відчувають Божу енергію, вони розвиваються як особистості. Їхня свідомість ще не заплямована і вони почувають себе потрібними.» Цьогоріч фестиваль вперше змінив своє постійне місце прописки: його позивні лунали на свіжому повітрі під відкритим небом. Аби цього дня було тепло і сонячно, малеча молила Всевишнього кілька тижнів. Звісно, Господь не зміг відмовити їм у такому проханні. За що і отримав дяку. Бачачи величезне прагнення дітей донести до людей Боже Слово, їхнє бажання віршем та піснею довести Господові свою любов, дорослим нічого не залишається, як підтримувати традицію і проводити фестиваль знову і знову. До головного організатора - Союзу вільних церков християн євангельської віри традиційно долучилася благодійна організація «Відкрите серце», котра усім без винятку юним учасникам презентувала подарунки до Пасхи - м'які іграшки. Радість у дитячих очах та присутність на святі десятків глядачів утвердила дорослих у думці, що наступного року вони знову зберуться усі разом, щоби зустріти величне свято Христового Воскресіння. Петро Залізний, єпископ ЖОУ Союзу вільних церков християн євангельської віри: «Не лише наші діти присутні на цьому заході: багато відвідувачів Парку, просто людей з вулиці, почувши музику, вирішили прийти до нашої сцени. Сьогодні ми хочемо сказати людям, що Воскресіння Христове - це найвеличніше свято, свято душі, свято духовності. Чим більше людей пізнає Господа, зміниться і стануть більш духовними, тим краще буде для всього нашого суспільства.»

Автор: Олександр Єжель                 Камера: Юрій ГавришЧергову партію ліків отримав бердичівський Союз інвалідів від благодійника Петра Залізного 

Після невеличкої перерви у гості до місцевого Союзу інвалідів знову завітав Петро Залізний. І вчергове розвантаження автівки, на якій відомий багатьом у місті та районі благодійник привіз до організації допомогу, зайняло чимало часу: кімнати, в котрих розташувався Союз, поступово наповнювалися численними коробками з лікарськими засобами. Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: «Ті, хто займається благодійністю, добре знають, що не кожного дня можна щось робити - на це потрібні і фінанси, і час, і люди. Відшуміли свята і ми почали налагоджувати контакти. Шукали, їздили, просили всюди, де могли... У нас є добрі друзі у Києві - Деснянському відділенні Червоного Хреста (керуюча В. П. Романюк). Вони - дуже сердечні і добрі люди, котрі розуміють те, що ми робимо. Наша співпраця вилилась у те, що вони нас благословила і ми отримали ось такий подарунок. Тому ми сьогодні щасливі і, сподіваємося, щасливі наші люди, котрі ці люди отримали.» Цього разу Петро Залізний привіз до Союзу близько десятка найменувань медичних препаратів. Цінність їхня надзвичайна, відзначають члени організації: що таке хворі суглоби і яке страждання спричиняє біль у них, знає мало не кожна людина у віці, а 3700 упаковок знеболювального препарату дозволить забезпечити ним доволі пристойну кількість хворих городян та мешканців району. Стануть у нагоді людям з інвалідністю і противірусні засоби, і препарати, котрі понижують артеріальний тиск, дозволяють очистити дихальні шляхи та звільнити хворого від болю у серці. Ніна Ковальчук, голова Союзу інвалідів Бердичева та Бердичівського р-ну: «Сьогодні я дуже хвилювалася... Ми отримали надзвичайно велику допомогу для наших інвалідів. Такі препарати дуже недешеві і купити їх на пенсію просто неможливо. Так що низький уклін таким людям, котрі ще думають про нас, які нам допомагають. Нехай їх Бог береже, даючи терпіння і удачу.» Скільки коштують усі ці ліки у грошовому вимірі, пан Петро наразі ще не підраховував: каже, десь близько 100 тис. грн. Зрозуміло, додає, що вони недешеві і подібне співробітництво зі столичними друзями є суттєвою допомогою людям з обмеженими фізичними можливостями. Щодо можливості їхнього отримання, то із цим, наголошує Ніна Ковальчук, не буде жодних проблем. Ніна Ковальчук, голова Союзу інвалідів Бердичева та Бердичівського р-ну: «Нехай до нас приходять усі, в кого є інвалідне посвідчення - с фото, кодом тощо. Звертайтеся і ми відпустимо вам ліки.» Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: «Хотів би наголосити для тих, хто завжди чекає у всьому негатив: жодної упаковки прострочених ліків немає. У них достатньо пристойний термін, ми запевняєм.»

Автор: Олександр Єжель.     Камера: Андрій Пеньківський.


Подяка від облдержадміністрації

Результатом багаторічної благодійності та щоденного прагнення допомогти нужденному зазвичай є вдячні серця людей. Роблячи добру справу - робиш добро громаді, а значить, окрім того, подібна діяльність не може пройти повз увагу її очільників. Так в області відзначили роботу президента фонду «Відкрите серце» Петра Залізного: відомий на теренах Житомирщини благодійник отримав подяку від головного управління у справах сім'ї, молоді та спорту. Своєю допомогою, зазначає обласне керівництво, президент «Відкритого серця» сприяє реалізації державної молодіжної та сімейної політики. І робить це професійно й віддано.

Хтось вирішує приміряти на себе роль благодійника у доволі зрілому віці, набувши певного статусу та фінансового положення. Петро Залізний про те, що допомагатиме людям, знав ще у дитинстві.

Петро Залізний, президент фонду «Відкрите серце»: «Виріс я у бідній сім'ї. Батько у нас був інвалідом і я знаю, що таке хотіти їсти і що значить жити нужденно. Тому, скільки я себе пам'ятаю, у мене завжди була думка "От виросту, зароблю грошей і допомагатиму тим, хто має у цьому потребу". Так, у моєму житті було немало людей, котрі допомагали нашій родині. І тому мало не відразу, коли пішов на роботу, почав помаленьку допомагати десь комусь по мірі сил і можливостей. І, дяка Богу, вже останніх років 20 ми серйозно займаємося благодійністю.»

Президентові «Відкритого серця» вдалося згуртувати навколо себе гарний колектив. Підбирав людей роками, розповідає: не так вже і багато є таких, котрі, не чекаючи нагороди навзаєм, готові прийти на допомогу бідному, нерідко вкладаючи у справу свої власні кошти. Кожен із них, як і всі звичайні люди, щодня ходить на роботу, розповідає Петро Залізний, благодійність - поняття понаднормове.

Петро Залізний, президент фонду «Відкрите серце»: «Не секрет, що левова частка допомоги, котру ми надаємо, це допомога спонсорів - або закордонних, або вітчизняних меценатів. Тому не можу сказати, що це - моя особиста благодійність. У багатьох випадках ми виступаємо посередниками: є ті, хто можуть дати, є ті, кому ця допомога потрібна, а ми - ланцюжок у цій ланці. Тому сьогоднішня подяка - це, скоріш, подяка моїй команді "Відкрите серце". Вони ніде не "світяться", їх ніхто не бачить, але це люди, котрі після своєї основної роботи продовжують допомагати іншим.»

 

За багато років своєї діяльності Петро Залізний спілкувався з величезною кількістю людей. І не всі з них, зауважує, зустрічали його зі щирими обіймами, мовляв, коли у добрі по самі вінця, чому б і не дати щось... Завжди знайдеться той, хто навіть у найдобрішій справі спробує виявити зиск. Ну що ж, погоджується благодійник, він і дійсно має величезну вигоду з того, чим займається.

Петро Залізний, президент фонду «Відкрите серце»: «Тим, хто так думає, я би порадив взяти невеличкий хоча б подарунок, піти до бідної сім'ї або до інтернату, вручити його дитині та побачити її очі. Переживши з нею радість, ті люди побачать, що від того є зиск: ти ніби заново народжуєшся. Ти бачиш, що зробив щось добре, бачиш, як горять очі малого чи старого, коли він отримує інвалідний візок чи ходуни... Зиск у тому, щоби бачити радісні очі людей. А тих, хто хоче все це перевірити, ми запрошуємо до нас - будемо разом працювати.»

Але чого варті закиди одиниць проти щирої подяки тисяч? Дякують тому, вважає Петро Залізний, що відчувають: він привіз не подачку - він виявив свою любов. І добре, що в області про це відомо мало не усім.Петро Залізний, президент фонду «Відкрите серце»: «Я дуже вдячний управлінню Житомирській ОДА за цю подяку. Вона показала нашій команді, що нас помічають, нас знають. Показала те, що зроблене нами приносить свої результати. Тому це відзначення є певним підбадьорюванням і доказом того, що ми знаходимось на правильному шляху.»

Взято з ТРК BIK. Новини Бердичева
Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш

 

Рiздвяна вистава для дiтей сирiт

8-го січня, у другий день Різдва Христового благодійна організація «Відкрите серце» вирішила порадувати дітей, обділених долею. 30-х дітей-сиріт представники організації повезли до Києва на різдвяний мюзикл «Чарівник смарагдового міста».

Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: «Ми звернулися до районної адміністрації, декого з сімей, які взяли на виховання дітей, ми й самі знаємо. Закупили білети, найняли автобус.»

 

Ось так діти потрапили до столичного Центру культури і мистецтв СБУ, де маленька Еллі в пошуках Чарівника Смарагдового міста знайшла нових друзів та дізналася багато цікавого. Щоправда, веселощі для хлопчиків і дівчаток розпочалися ще до початку мюзиклу, розповідає Петро Залізний.

Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: «Перед виставою вони гарно розважилися зі Снігуркою та Дідом Морозом, після вистави були подарунки. Було Різдво, було свято! Думаю, що діти задоволені і щасливі повернулися додому.»

Такі поїздки стануть традиційними, сподівається колектив благодійної організації «Відкрите серце». Можливо, у цьому році діти-сироти потраплять ще на якусь цікаву виставу чи відвідають живописні куточки України.

Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: «Я думаю, що, мабуть, немає більшої радості для дітей, коли вони відчувають, що хтось про них піклується. Наші серця, серця колективу нашої благодійної організації відкриті до того, щоб допомагати дітям. Заради цього ми й організували таке свято.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Взято з ТРК ВIK/новини Бердичева

Всеукраїнський альянс "Україна без сиріт" в Житомирі

Благодійний фонд Олександра Ревеги та благодійна організація «Відкрите серце» об’єдналися заради дітей. Спільно із обласною організацією «Милосердя» вони провели конференцію на тему «Область без сиріт», запросивши до Житомира Всеукраїнський альянс «Україна без сиріт», працівників соціальних служб та представників духовенства різних конфесій. Тема сирітства в Україні має бути болючою для кожної людини, говорили на конференції. Ніхто не повинен лишатися осторонь цієї проблеми.

 

Леонід Кондратюк, директор благодійного фонду Олександра Ревеги: «Діти-сироти — це наслідок, а початок полягає раніше. Діти-сироти за живих батьків — велика проблема і велике лихо. Нам, спільно із державними структурами, треба вирішувати цю проблему. В цьому і полягає суть конференції.»

Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: «Мій брат узяв сиріт, доглядає. Є багато наших людей, які доглядають сиріт. Для нас це близька тема. Кожного літа ми намагаємося провести дитячий табір для дітей-сиріт, щоб з ними спілкуватися. Розуміючи, що нам потрібно щось робити, ми разом з Благодійним фондом Олександра Ревеги об’єдналися для того, щоб в нашій області популяризувати тему усиновлення або тему сирітства.»

  

Статистика дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, жахає, говорить начальник відділу з питань соціального захисту, опіки та піклування дітей служби у справах дітей обласної адміністрації Тетяна Савіцька.

Тетяна Савіцька, начальник відділу з питань соціального захисту, опіки та піклування дітей ССД ЖОДА: «В області проживає 3623 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування. Тільки 1240 дітей цієї категорії готові до усиновлення. Із загальної кількості — 78% виховується в сім’ях громадян України.»

Під час конференції її учасники визначили ряд завдань, що стоять сьогодні перед благодійними та релігійними організаціями. Головне — не бути байдужим до дітей, вважає президент Всеукраїнського альянсу «Україна без сиріт» Руслан Малюта.

Руслан Малюта, президент Всеукраїнського альянсу «Україна без сиріт»: «Основні завдання, які ми бачимо, доволі прості. Перше: як зробити так, щоб діти не ставали сиротами. Йде мова про зміцнення сім’ї, про роботу з родинами, які зіткнулися з важкими ситуаціями. Також із сім’ями, де є насильство. Тобто, це робота з попередження сирітства. Ми працюємо, щоб зберегти родину для дитини.»

Свої шляхи вирішення проблеми сирітства бачить президент благодійної організації «Відкрите серце» Петро Залізний. Для нього благодійність не нова справа, тому чималий досвід у деяких питаннях він вже має.

Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: «На сьогодні, за статистикою, в Україні є 90 тисяч дітей-сиріт. Але тільки 30 тис. готові до усиновлення. В Україні зареєстровано 30 тис. релігійних громадських організацій. Якщо хоча б кожна громада усиновить чи прийме в сім’ю хоча б одну дитину, то сирітства не стане. Ми розуміємо, що зовсім не бути не може…Але… ми хочемо, щоб наші люди були відкритими для того, аби прийняти в сім’ї дітей, щоб змінити цю ганебну статистику.»

Україна без сиріт — можливе явище, впевнені учасники конференції. Для цього просто необхідно мати у серці любов та милосердя. Люди здатні творити дива, якщо мають бажання, підсумували на зібранні.

Автор: Ніна Сільченко
Камера: Андрій Пеньківський

Взято з телеканалу ВІК. Новини Бердичева


Відкрите серце до шкіл-інтернатів

Не лише ложка дорога до обіду і кому знати про це, як не медикам? Щедру порцію подяки отримав від працівників медичних пунктів двох бердичівських шкіл-інтернатів відомий на Житомирщині благодійник Петро Залізний, який привіз до закладів велику партію медпрепаратів. Ну, по-перше, кажуть лікарі, на людей вже чатує сезон грипу, тож кілька ящиків з протизастудними засобами будуть дуже доречними. По-друге, щойно завершилося літо, діти провели його на природі, щільно контактуючи з флорою та фауною і чимала кількість препаратів протигельмінтних – знахідка, ціна якій у прямому сенсі дуже висока: одна упаковка таких ліків коштує близько 40 грн. Щодо ж шлункових засобів, які теж привіз із собою президент благодійного фонду «Відкрите серце», то вони потрібні в незалежності від сезону завжди і всюди.

Віра Пастернак, лікар-педіатр Бердичівської спеціалізованої школи-інтернату: « Діти прийшли після літніх канікул: був контакт із природою, безумовно відбулося певне зараження. У вересні ми завжди проводимо профілактичний курс лікування, так що ці препарати дуже доречні. Ми дякуємо людям, які опікуються цією стороною життя наших вихованців. Нехай Бог їм допомагає і чекаємо у гості.»


На 31 тис. грн. відвантажив Петро Залізний ліків в одній школі, на таку саму суму – в іншій. А ще не забув про геріатричний пансіонат, Союз інвалідів міста і району, дітей-сиріт та церкви. Але відпочивати ніколи, час знову братися за телефон: у навчальних закладах є велика потреба в антибіотиках і вітамінах, каже, тож може вдасться натрапити на щось подібне.

Петро Залізний, президент БО «Відкрите серце»: «Є бажання працювати далі: ми звертаємося до наших друзів – пишемо листи, телефонуємо. Якщо десь щось знаходимо, продовжуємо наші акції. По медикаментах ми співпрацюємо з Всеукраїнським фондом «Україна – дітям». Це чудові люди, які нас прекрасно розуміють і завдяки яким ми відвідуємо ці заклади. Та власне не лише ці: якусь частину медикаментів ми роздаємо дітям-сиротам, якусь – прихожанам наших церков.»

Чергова допомога ліками

Чоловік обіцяв – чоловік зробив. Лише недавно відомий у місті та районі благодійник Петро Залізний, роздаючи організаціями інвалідів солодощі, розповідав, що із дня на день чекає на розмитнення партії ліків, і ось вже представники очолюваного ним фонду «Відкрите серця» роз’їжджають тими самими осередками на автівках, вщент забитими коробками з медпрепаратами. Благодійник привіз до Бердичева два види медикаментів: протизастудні та протигельмінтні (ефективні при кишкових і тканинних паразитарних захворюваннях).

Петро Залізний, президент БО «Відкрите серце»: « Я дуже часто читаю в коментарях, що ліки, мовляв, прострочені. Хочу наголосити: термін у них – до Нового року. Все це ми зробили завдяки нашим друзям з фонду «Україна – дітям». Ми давно з ними співпрацюємо по медикаментам і надіємось, що і надалі будемо співпрацювати.»

Цього разу команда Петра Залізного відвідала не шість, як минулого разу, а сім організацій: до списку Союзу інвалідів, реабілітаційних центрів «Насіння надії» і «Промінчик», територіальних осередків товариств глухих та сліпих, а також організації інвалідів-візочників «Стимул» додалася міська організація Всеукраїнського Союзу інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій. 10 років вони існують, розповідає її очільник Володимир Борчан, і 10 років тісно співробітничають із «Відкритим серцем».

 

Володимир Борчан, голова міської організації Всеукраїнського Союзу інвалідів війни та Збройних сил: «За ці десять років ми не раз просили допомогу медикаментами і новорічними подарунками. Не було жодного разу, аби Петро Миколайович нам відмовив. Завжди з його боку була допомога. Тому хочеться дуже подякувати йому від себе та всієї організації. А через те, що Петро Миколайович – людина з великої літери, хочеться побажати жити йому довго і довго.»

У середньому по 250 упаковок одного й по 250 – другого препарату отримала кожна організація. В цілому зі столиці Петро Залізний привіз ліків на 340 тис. грн. Разом із місцевими організаціями інвалідів їх отримали євангельські церкви району, а також давній партнер „Відкритого серця” житомирський благодійний фонд „Людяність”, яким керує радник губернатора Житомирщини Юрій Журбенко.

Юрій Журбенко, голова БФ „Людяність”, радник голови Житомирської ОДА: „Останніх 6 років я працюю радником губернатора з питань захисту пенсіонерів та інвалідів. Всі ці роки я співпрацюю з Петром Миколайовичем. Головний біль для всіх людей мого покоління – ліки. І тому, те, що робить Петро Миколайович, – неоціненно. Ми, отримуючи допомогу, розповсюджуємо її і серед людей, і в лікарнях. У результаті всі задоволенні. Маю надію, що ця співпраця буде довгою і надійною.”

 

 

Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш

Взято з ТРК ВІК, Новини міста Бердичів

Іще одна допомога союзу Інвалідів

Десятки людей – членів інвалідських організацій Бердичева – завжди з радістю зустрічають у себе в гостях цю людину. Благодійник Петро Залізний, здається, не прощається зі своєю автівкою, на якій містом та районом розвозить допомогу людям. Вона завжди різна ця допомога: коли вдається, президент благодійної організації «Відкрите серце» відвантажує ліки, без яких людям із особливими потребами дуже важко обійтися у повсякденному житті. Ну а буває, що подарунки від Петра Залізного мають у прямому сенсі солодкий присмак. Такий, як ось цього разу, коли він розвозив шістьма місцевими інвалідськими організаціями коробки з цукерками.

Петро Залізний, президент БО «Відкрите серце»: «Ми, як благодійна організація «Відкрите серце», звертаємося всюди, куди лише можемо, за тим, аби чимось допомогти дорослим і дітям з вадами здоров’я. Цього разу ми навіть і не просили: друзі з київського БФ «Фудбенк», знаючи про наші добрі справи, зателефонували і запропонували поділитися з нами цукерками. Хай це буде не по багато, але намагатимемося виділити усім, щоб була хоч якась радість.

Побував благодійник і у реабілітаційному центрі «Насіння надії», і в організації інвалідів-візочників «Стимул». Солодкі подарунки отримали бердичівські осередки товариств глухих та сліпих. Вітали Петра Залізного і у Союзі інвалідів Бердичева та Бердичівського району. Ну а останнім пунктом на маршрутові президента «Відкритого серця» став Центр реабілітації «Промінчик». Всюди відвантажували по 6 і більше коробок, зичачи відчути солодку радість від куштування солодощів.

Ангеліна Лукіянчук, заступник директора НРЦ «Насіння надії»: «Наш центр працює у місті більше 2-х років. І протягом усього цього часу Петро Миколайович надає нам суттєву допомогу. Він відвідує заходи, що ми проводимо, допомагає в організа alt=ції проведення дозвіллєвих програм і, звичайно, надає благодійну допомогу. Вона завжди радує наших дітей.»

Ніла Філімончук, голова правління Бердичівської ТПО УТОС: «Бердичівська організація УТОС дуже рада зустрічати такого гостя, який нас слухає, чує, допомагає. Сьогодні я хочу висловити велику вдячність голові БО «Відкрите серце» Петру Залізному, який допомагає не лише інвалідам по зору, а й усім у місті та інших районах. Бажаю йому здоров’я і успіхів у подальшій праці.»

У Петра Залізного традиційно повно ідей стосовно того, як і чим допомогти людям, які потребують особливої турботи й опіки. Наступного разу президент «Відкритого серця» планує своїми подарунками підтримати людське здоров’я, що похитнулося.

Петро Залізний, президент БО «Відкрите серце»: «Ми вже колись озвучували, що чекаємо розмитнення медикаментів. На сьогодні воно вже завершено. Якщо знайдемо транспорт, привеземо ліки з Києва і поїдемо цими самими організаціями, аби надати допомогу.»

Матеріал взято с ТРК ВІК. Новини Бердичева

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Пісня про ВЕСЕЛКУ. Табір Англійської мови. Озадівка Літо 2012

Чергова партiя лiкiв для союзу iнвалiдiв

Члени Союзу інвалідів Бердичева та Бердичівського району знову були раді вітати благодійника Петра Залізного. Цього разу президент фонду „Відкрите серце” привіз до організації партію шлункового сиропу. Ці ліки, розповів пан Петро, дієво допомагають виконувати належним чином свою функцію органам травлення.

Петро Залізний, президент благодійного фонду „Відкрите серце”: „Ми, як завжди, щось шукаємо, бо називаємося ж благодійною організацією. Знову-таки, наші київські друзі, які розуміють нас і співчувають нам – благодійний фонд „Україна - дітям” – люб’язно надали нам 1800 упаковок ліків, які конче потрібні людям. Для нас близькі потреби інвалідів, ми відчуваємо їх і розуміємо їхні потреби. Вони мають низькі пенсії і половину цих пенсій вимушені витрачати на медикаменти.”

 

600 упаковок сиропу дісталося Союзові інвалідів, стільки саме Петро Залізний відвантажив у Житомирі – у тамтешньому фонді „Людяність”. Ще 600 розвезе євангельськими церквами Бердичівщини. Для бердичівлян з інвалідностями цей візит – неабияка допомога у боротьбі нестачі пенсій з потребами у ліках. Сироп цей їм вже знайомий, розповідають члени Союзу, приймали його – препарат, що треба.

Ніна Ковальчук, голова Союзу інвалідів Бердичева та Бердичівського району: „Сьогодні країна святкує День захисту дітей, а інваліди, знаєте, ті самі діти. Якщо до нестачі здоров’я додати нестачу пенсій, то зрозуміло, для них треба влаштовувати подібні заходи. Сьогодні, бачите, до нас знову завітав наш спонсор, наш благодійник, наш батько, як ми його називаємо. Ці подарунки – добра справа, за неї ми дякуємо Петру Миколайовичу.”

Петро Залізний повний планів. Чергова партія медпрепаратів вже на розмитненні, каже, так що за місяць-другий біля приміщення Союзу інвалідів знову відвантажуватимуть такі потрібні пенсіонерам ліки.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Взято из ТРК  ВIK.


1620 упаковок сучасного антибіотика передав благодійним, інвалідським та медичним організаціям благодійник Петро Залізний

Радісний блиск в очах та збудженість у голосах: до міськрайонного Союзу інвалідів знову завітав президент благодійної організації «Відкрите серце» Петро Залізний. Цього разу він привіз до організації сучасний антибіотик загальної дії, що допоможе людям, яких часто підводить здоров'я, подолати грип, болі у кістках та багато інших недугів. Саме такий антибіотик буквально кілька днів тому поставив на ноги одну з активісток Союзу, тому втіха жінок - сама що ні на є справжня.

Ніна Ковальчук, голова Союзу інвалідів м. Бердичева та Бердичівського р-ну: «Як ви бачите, у нас сьогодні радісні обличчя: ліки дорожчають, їх не мають за що придбати, а сьогодні до нас знову завітав П. Залізний і привіз нам ліки. Ці ліки отримуватимуть не лише члени нашої організації: всі інваліди, маючи рецепт, зможуть приходити до нас за антибіотиками. Хочу сказати велике дякую П.Залізному і організації «Відкрите серце»: вони не забувають про нас і часто відвідують із подарунками.»

Союзові інвалідів дісталось 470 із 1620 упаковок антибіотику, розповідає Петро Залізний, у кожній упаковці по 10 флаконів. Такий цього разу подарунок хворим і немічним зробив благодійник.. Зробив, знову-таки, завдяки тому, що про його роботу в області та поза її межами знають в усій Україні.

Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: «Цього разу нам зателефонували із Фонду «Україна - дітям». Ліків у них не було, але вони знайшли їх у Деснянському відділені Червоного Хреста в Києві. Там нам зустрілися люди сердешні і відкриті: послухавши, чим ми займаємося, запропонували партію антибіотиків. Хотів би подякувати керівнику відділення Романовій В.П. за сердечність і чуйність.»

Понад 100 упаковок передав Петро Залізний київському благодійному фонду «Примирення», 500 - фонду «Людяність», що працює у Житомирі. Не забув президент «Відкритого серця» і про Бердичівський район: 500 упаковок ліків дісталося Бердичівській центральній районній лікарні. Візит до цього медичного закладу є, серед іншого, результатом тісної співпраці між благодійником та райдержадміністрацією, що триває вже досить довгий час.

Людмила Колесник, заступник голови Бердичівської РДА: «Ми щороку спільно проводимо християнський фестиваль до Різдва та Пасхи. Ось і цьогоріч плануємо проведення такого заходу у РБК: діти будуть надзвичайно задоволенні. Нещодавно до села Гардишівка на відкриття дитячого садочку Петро Залізний прибув з атракціоном для розваг. Ми дуже вдячні йому за це, адже не кожна сільська родина може організувати своїм дітям таке дозвілля. Сьогодні ми теж дякуємо Петру Миколайовичу, який відгукнувшись на прохання РДА, привіз до району антибіотик сучасного покоління.»

Одним із тих, хто відвантажував коробки з антибіотиками до лікарні, був брат Петра Залізного Михайло. Коли лише почали складати маршрут своєї поїздки, розповідає, він вже знав, що цей заклад вони відвідають неодмінно.

Михайло Залізний, заст. єпископа Житомирського облуправління вільних церков: «Я мешкаю у селі, дуже часто хворію, являючись постійним гостем рай лікарні. Тому на власні очі бачу нужденність закладу. Коли в нас з'являється можливість отримати десь медикаменти, ми приїжджаємо сюди, аби люди у лікарні могли отримати серйозне лікування.»

Автор: Олександр Єжель

Взято з ТРК ВІК. Новини Міста Бердичів.

 

«Відкриті серця» підсолодили життя дітлахів Бердичівщини

Із самого ранку Бердичівським районом розсікала біла «Волга». На вигляд звичайнісінька автівка, та це лише на вигляд. Вся справа у змісті її багажника: він був повний солодощів. Ними президент благодійної організації «Відкрите серце» Петро Залізний вирішив обдарувати маленьких мешканців дитсадків Бердичівщини. Того дня маршрут виглядав наступним чином: Озадівка-В. П'ятигірка-Райгородок-Андріяшівка-Бердичів. Застуда завадила частині дітлахів вийти на робочі місця, та «Шоколадні мініатюри» отримали усі - і ті, хто знаходився у групах, і ті, хто не зміг дістатися до садочка. Вихователі запевнили: подарунки від їхнього давнього друга вони неодмінно передадуть усім вихованцям.

Людмила Рабін, завідуюча ДНЗ «Оленка» (с. Райгородок): «Хочу подякувати П.М.Залізному за спонсорську допомогу, яку він нам неодноразово надавав. Зі свого боку ми робитимемо все для того, аби діти у нашому закладі почувалися якнайкраще.»

 

Щиро пораділи приємному сюрпризу і у «Теремкові», і у «Сонечкові». Всього дитсадками району та бердичівськими центрами реабілітації дітей-інвалідів Петро Залізний розвіз понад тисячу солодких подарунків.

Світлана Яковлева, сільський голова с. Андріяшівка: «Наш дитсадок хоча і маленький, але дуже затишний, гарно оформлений. Відвідують його 18 діток. Хочеться щиро подякувати районному депутату Людмилі Колесник і Петру Залізному за те, що вони опікуються нашими дітлахами. Ці відвідини вже не перші: нам допомагали і солодощами, і канцтоварами.»

 

Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: «Якщо говорити про мої відчуття, то вони найщиріші і дуже радісні. Адже приїздити до діток завжди приємно. Я і моя команда з БО «Відкрите серце» відкриті для того, аби допомагати людям і в першу чергу дітям, бо вони - покоління, яке іде за нами. Взагалі ж, це не тільки наша заслуга: я маю подякувати Благодійному Фонду «Фуд Банк», який люб'язно допомагає нам. Зрозуміло, що всіх дитсадків ми не зможемо охопити, але там, де зможемо, побуваємо.»

На благодійника ще чекав Бердичів - «Шоколадні мініатюри» мали завезти до центрів «Насіння надії» та «Промінчик». Роздасть шоколад, вже запланував наперед Петро Залізний, візьметься за подорож районом з надувним батутом - подарунком від американських друзів-колишніх бердичівлян.

Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: «Їх зовуть Олександр і Людмила Кравчуки. Вони знають, чим ми тут займаємось і тому намагаються нам допомогти. Всюди, де ми буваємо, ми домовляємося за приїзд з батутом (звісно там, де дозволяє приміщення). Дуже хочеться, аби діти повеселились від душі і пораділи.»

 

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Взято з ТРК ВІК. Новини міста Бердичева.

Відтепер найменші жителі Гардишівки житимуть у "Казці"

Коли вінок надій оживає під променем лагідного сонця та під свіжим подихом вітру, це називають справжнім дивом. Саме таке диво трапилося днями у Гардишівці: там оселилася «Казка». Поки що її героями стануть семеро маленьких мешканців, яких візьме під своє крило добра Фея та її помічниця. Взагалі-то «Казка» розрахована на 15 чарівних персонажів, про це свідчать 15 новеньких ліжечок в її спальні. Це казкове царство незвичайне: воно зі спортивно-музичною залою, ігровою кімнатою та кімнатою, де маленькі герої зможуть привести себе у порядок. Ось так збулася одна з мрій сільського голови Гардишівки Ольги Мазур. Кілька днів тому поділилася вона нею з керівником району Володимиром Збаражським: мовляв, от би дитячий садок у селі відкрити. Посадовець був не надто багатослівним, лише сказав: «Готуйсь, 7-го березня - відкриття». Так, довелося чимало попрацювати, зате тепер дитячий садок «Казка» став справжньою окрасою села, а голова Бердичівської райдержадміністрації Володимир Збаражський сміливо побажав собі нових завдань, з якими він впорався б так само оперативно та якісно. Володимир Збаражський, голова Бердичівської РДА: «Я впевнений, що кращого подарунка для мешканців села Гардишівка і придумати важко було б. Це є славним подарунком для всіх жителів. Хочу побажать, щоб ви цей заклад наповнили так, аби через рік-два ми думали, як його розширити. Хочу побажати молодим мамам, аби ми вас вітали, як мам багатодітних, як матерів-героїнь. Я хотів би поздоровляти із цим званням молодих, сучасних матерів, котрі залишають нам гарне покоління.» 

 

Радіють такій події і члени команди очільника Бердичівщини. Відкриття садочка, наголошують, є продовженням роботи з відновлення роботи дитсадків у районі, розпочатої у 2010-му році. Людмила Колесник, заступник голови Бердичівської РДА: «Минулого року було відкриті дитячі садки на базі загальноосвітніх навчальних закладів у селах Хажин та Скаківка. Відновив роботу дитячий садок у Радянському. Ось сьогодні ми відкриваємо садок у Гардишівці, робота з відновлення якого тривала увесь 2011 рік. Нам вдалося збільшити кількість дітей у ДНЗ на 60 осіб. Крім цього, минулого року нами проведено тендерні процедури з відновлення роботи ДНЗ у Слободищі та Никонівці. Частина коштів вже освоєна, цього річ роботи продовжуватимуться.» Нині без коштів кроку не ступити, що вже казати, коли намагаєшся вдихнути життя у щось масштабне. Якби не одностайність народних обранців району, не раділи б сьогодні «Казці» у Гардишівці.


Микола Стороженко, голова Бердичівської районної ради: «Районна влада приймала програму розвитку району і там був пункт про відновлення та відкриття дитячих садків. Наш депутатський корпус підтримав цю програму одноголосно. Вільні кошти, хоча їх було зовсім мало, ми спрямували, у першу чергу, на садочки. Вашому закладу у 2011-му з районного бюджету виділили 132 тис грн. І нещодавно на останній сесії, за поданням адміністрації, ми знову виділили вам 40 тис.» У час новітніх технологій людство не встигає фіксувати все нові й нові відкриття. Все розвивається, все рухається вперед. Та на думку керманича районної освіти Нелі Онищук, головне відкриття вже давно зроблене. Це - діти. Новий садок, на її думку, стане чудовим місцем для їхнього мешкання.

 


Неля Онищук, начальник районного відділу освіти: «Цей дитячий садок відповідає всім вимогам сучасного дошкільного навчального закладу. Тут є все, аби наші діти відчували себе здоровими, сильними, щоб могли навчатися, виховуватися, відпочивати. Тут є затишок, спокій, прекрасні меблі, гарні кімнати. І все це завдяки турботі нашої влади про юне покоління.»
Після урочистої частини гості свята перемістилися з актової зали школи, в якій розташувалася «Казка» , безпосередньо до приміщення садочку, що віднині стане другою домівкою для сімох маленьких мешканців Гардишівки. Серед численних запрошених на свято були і ті, без кого обличчя закладу було б не таким усміхненим та яскравим - спонсори. І якщо, зокрема, один із них - президент благодійної організації «Відкрите серце» Петро Залізний - подарував дітлахам можливість вволю пострибати на надувних атракціонах, а також солодощі та іграшки, інший відомий на усій Бердичівщині меценат - депутат обласної ради Олександр Ревега - повністю облагородив інтер'єр «Казки».
Олександр Ревега, депутат Житомирської обласної ради: «Приєднаюся до цих привітань і відзначу, що сьогодні нам дав Бог відкритися, бо завтра 8 Березня - Жіночий день. Ми живемо заради наших діточок, кожен знає, що дорожчого у житті немає. Але дитини не було б без жінки. Тому привітаю усіх вас зі святом Весни та побажати, аби жоден чоловік не забув обдарувати вас хоча б добрим словом.»
Не довго приховував депутат і ще один приємний подарунок. Цього разу - для прекрасної половини Гардишівки та усіх сіл району.
Олександр Ревега, депутат Житомирської обласної ради: «На 8 Березня ви маєте можливість взяти своїх дітей і безкоштовно цілий день їздити до міста або до своїх родичів у сусідні села, щоб привітати їх та відсвяткувати. У міському парку я також влаштовую свято. Приходьте, відпочивайте, залиште хазяйство на чоловіків, аби вони могли показати усе, на що здатні.»
Ну що ж... Відтепер вдень за маленькими сельчанами слідкуватиме добра Фея, вона ж завідувач і вихователь садочка Катерина Іщук. Дітлахам, впевнена вона, буде затишно і комфортно в її чарівному господарстві. Мов у казці.
Катерина Іщук, завідувач ДНЗ «Казка» (с. Гардишівка): «Сподіваємося, що відкриття садочка облегшить життя селян - як дорослих, так і дошкільнят...У закладі є всі можливості для всебічного розвитку дитини. Маємо надію, що сюди із часом прийде багато дітей. І будемо робити все для того, аби їм було комфортно і затишно. Працювати будемо на 100%, щоби дітям у нас сподобалося.»

 

Автор: Олександр Єжель

Взято з ТРК ВІК.

Батут для дітей Озадівки та Скраглівки

Завершив новорічно-різдвяні свята президент благодійної організації "Відкрите серце" Петро Залізний, розвеселивши Озадівських та Скраглівських вихованців дитячих садочків. Разом із друзями благодійник вирішив зробити малечі цікавий подарунок. Петро Залізний, президент благодійної організації "Відкрите серце": «Ми вирішили приїхати до дитячого садочку в Озадівку і поїдемо у Скраглівку. Привезли батут, де діти зможуть пострибати, повеселитися. Також ми співпрацюємо з благодійним фондом "Фудбенк" у Києві, який люб'язно надав нам подаруночки» Аби роздати солодкі подаруночки, Петру Залізному разом із вихователькою довелося довго витягувати дітей з батуту. Коли ж ті вишукувалися, помічники благодійника роздали дошкільнятам шоколадки та ялинкові прикраси. Непосиди одразу віддали презенти батькам та знову почали веселитися на батуті. Петро Залізний, президент благодійної організації “Відкрите серце”: «Ми вирішили приїхати до дитячого садочку в Озадівку і поїдемо у Скраглівку. Привезли батут, де діти зможуть пострибати, повеселитися. Також ми співпрацюємо з благодійним фондом “Фудбенк” у Києві, який люб’язно надав нам подаруночки.»

Аби роздати солодкі подаруночки, Петру Залізному разом із вихователькою довелося довго витягувати дітей з батуту. Коли ж ті вишукувалися, помічники благодійника роздали дошкільнятам шоколадки та ялинкові прикраси. Непосиди одразу віддали презенти батькам та знову почали веселитися на батуті. Що може бути кращим, за щиру дитячу радість, запитують дорослі. Що може бути кращим, за щиру дитячу радість, запитують дорослі. Мирослава Шнайдер, Озадівський сільський голова: «Це дуже гарний подарунок нашим дітям. І я дивлюся в очі наших бабусь, дідусів, які сидять поруч, - всі задоволені, щасливі. Хочеться сказати, що Петро Миколайович настільки добра і щира людина, якій ми завдячуємо за це свято. Хай Бог йому дає здоров'я, багато років життя за ці свята, за його благодійність» Петро Залізний, президент благодійної організації "Відкрите серце": «Це буде дуже велика радість, яку вони запам'ятають на усе життя. Сільські діти завжди обділені увагою, тож вони матимуть велику радість».

   

На запитання, чи сподобався їм подарунок, діти відповідають щасливими висками та демонстрацією різноманітних трюків на батуті. Настя Кірань, вихованка ДНЗ "Сонечко" (с. Озадівка): «Хочу сказати, дуже цікавий батут, весело стрибати. Дякую, що привезли батут». Окрім того, що Петро Залізний приніс радість дітям, задоволення від подарунку отримала і вихователька дошкільнят. Нарешті у неї з'явилося трохи вільного часу для відпочинку. Яна Яворська, вихователь ДНЗ "Сонечко" (с. Озадівка): «Набагато легше... Дітям дуже подобається, вони навіть не виходять звідти: стрибають, веселяться. Їм дуже подобається, і це видно з їхніх облич.» Як сказала Озадівський сільський голова, хотілось би придбати подібний батут у садочок. Але через недостатнє фінансування вони цього зробити не можуть. Лишається тільки дякувати добрим людям за благодійність.

Автор: Ніна Сільченко
Камера: Андрій Пеньківський

Взято з ТРК. Вік. Місто Бердичів.

 

Бердичівський союз інвалідів та Благодійна організація "Відкрите серце" вже 20 років разом.

 

Для Бердичівського союзу інвалідів благодійна організація “Відкрите серце” разом із прихожанами церкви “Філадельфія” вирішили зробити свято. Приурочили до дати — 20-ти річчя тісної та плідної співпраці благодійників та інвалідів. Петро Залізний, президент благодійної організації “Відкрите серце”: «Напередодні Дня інваліда ми запросили людей, які змогли прийти. І от більше 100 чоловік прийшло до нас у церкву, щоб разом з нами дякувати Бога за цих 20 років співпраці. Ми розуміємо, що це дужа мала допомога, яку м надаємо їм. Але те слово, з яким ми до их звертаємось, це щось.» Голова Бердичівського союзу інвалідів Ніна Ковальчук каже: їм завжди приємно зустрічатися з благодійниками, а особливо, коли вони мають змогу разом помолитися. Тут, у церкві, її підопічні не думають про свої проблеми, а насолоджуються піснями й добрим словом. Вона радіє з того, що до “Філадельфії” прийшло багато людей з особливими потребами.

             

Ніна Ковальчук, голова Бердичівського союзу інвалідів: «З паличками, з милицями, але вони прийшли. І вони задоволені, навіть здивовані, що нашій співпраці вже 20 років. Дуже вдячні ми цим людям за те, що вони нагадали нам про те, що не тільки нашій організації буде 20 років, а й нашій співпраці вже є 20 років.» Окрім доброго слова, говорить Петро Залізний, вони ще й підготували інвалідам подарунки. Петро Залізний, президент благодійної організації “Відкрите серце”: «Це комплекти постільної білизни. Всім ми зробимо такі подаруночки, щоб люди ще раз пораділи. Щоб ще раз нагадати їм, що протягом 20-ти років ми маємо таку співпрацю.» Двадцятирічна співпраця принесла задоволення і благодійникам, і членам Бердичівського союзу інвалідів. Але це ще тільки початок. “Відкрите серце” намагатиметься за будь-якої нагоди допомагати союзу. І не лише морально, а й матеріально

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Юрій Гавриш

Дарунки бердичівлянам від благодійної організації "Відкрите серце"

До бердичівського Союзу інвалідів знову завітали друзі з благодійної організації «Відкрите серце». Її президент Петро Залізний неодноразово доставляв членам Союзу необхідні ліки та підсоложував життя шоколадками. Цього разу очільник благодійної організації за сприяння інших громадських об’єднань привіз понад тисячу триста упаковок з йогуртом.Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: „В Києві у нас є друзі – Товариство „Приятелі дітей”, які поділилися з нами йогуртом. Тому ми сьогодні знову тут, не шукаючи свята і приводу. Просто є можливість допомогти – і ми допомагаємо”. Члени Союзу інвалідів – це немічні люди похилого віку, говорить голова правління організації Ніна Ковальчук.

Вони вдячні усім небайдужим, хто простягає їм руку допомоги. Петро Залізний – людина, котру не слід просити про поміч.  Ніна Ковальчук, голова правління Союзу інвалідів: „Сьогодні я після хвороби ледь ішла на роботу, а він мені телефонує і питає, де я, кажучи, що знову до нас завітає. Ця людина дійсно є на своєму місці, людина від Бога. І дай Бог йому здоров’я, щоб він міг шукати людей, котрі допомагають йому, щоб потім допомагати нам”. Благодійний фонд «Приятелі дітей», розповів Петро Залізний, виділив для бердичівських нужденних майже 8,5 тисяч упаковок йогурту, у перерахунку на вагу - це тонна. Частину продукту вже розповсюдили через церкви, решту розвезли громадськими організаціями.

Окрім Союзу інвалідів, приємні подарунки від «Відкритого серця» отримали центри «Насіння надії» та «Промінчик», котрі працюють з дітьми з особливими потребами. Тимофій Клим, голова правління центру реабілітації дітей-інвалідів «Промінчик»: „Ми співпрацюємо з Петром Залізним вже років 15, якщо не більше. Він щороку нам допомагає. Усе, що дає, приносить радість нашим дітям. Ми вдячні, що є на світі такі люди з чистим серцем”. Візити з подарунками для громадських організацій будуть продовжуватись, запевнив президент «Відкритого серця». Тим паче, що зроблене добро, як відомо, завжди повертається сторицею. Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: „Інколи я зустрічаю в місті незнайомих людей, які зі мною вітаються. Я їх не знаю, тому зупиняю і цікавлюсь, хто вони. А вони кажуть, що є членами такої-то організації, і що отримували від мене допомогу. Тому мені дуже подобається допомагати людям, і не лише мені, а всім членам громадської організації „Відкрите серце”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

взято з ТРК ВІК. Бердичів

З висоти милосердя

Чимало добрих справ записали на свій доброчинний рахунок члени благодійної організації «Відкрите серце», що впродовж багатьох років плідно діє на теренах Житомирщини. Це тут у селі Озадівка Бердичівського району, зосереджено її благотворчий осередок, очолюваний добротворцем Петром Залізним - єпископом Вінницьким, Житомирським та Полтавським союзу вільних церков християн євангельської віри України.

Свого часу з боку «Відкритого серця» надавалася неодноразово всіляка благодійна допомога не тільки віруючим мирянам, але власне, кожному нужденному і стражденному світу цього. А тому не дивно, що цього щирого праведника і добротворця знають у найдальших куточках держави. А тепер рука його допомоги простяглася і на Полтавщину. Щоправда і раніше сюди доправлялася всілякого роду допомога тим, хто в силу суспільних обставин опинився за межею бідності, хто прагне допомоги.

У такий спосіб і надійшла допомога чималим набутком різноманітних медикаментів у Лохвицю. Саме тут відбулося ділове спілкування Петра Залізного з очільником мерії міста Лохвиця, зокрема з її головою В'ячеславом Івановичем Демчук , а також з головою районної Ради Любов Петрівна Кірієвська. Праведник добра і совісті Петро Миколайович Залізний порадував місцеву численну громаду тих, хто потребує медичного втручання численними медичними препаратами. Всього такої допомоги з боку «Відкритого серця» було доправлено до Лохвиці на суму майже вісімдесят тисяч гривень. До речі цей праведниць кий захід - допомога був зорганізований завдячуючи обопільним зусиллям «Відкритого серця» і Національного фонду «Україна дітям». Зрозуміло, що це справило достойне враження на діяльність такого осередку, чия праведність однаходить з кожним днем усе ширший діапазон на теренах України.

Заслужений журналіст України Едуард Подільський

Бердичівські інваліди знову з ліками

Що залишається робити цим людям, коли про їхні проблеми згадують і намагаються вирішити? Звісно, молитися, аби Бог завжди покровительствував починанням усіх, хто небайдужий до чужого горя. Відтепер члени Союзу інвалідів Бердичева та Бердичівського району знову з ліками: президент благодійної організації «Відкрите серце» Петро Залізний вивантажив 11 коробок із засобами проти бронхіту і пневмонії, очними й серцевими ліками, ліками від тиску і засобами, що впливають на вестибулярний апарат – усього на 105 тисяч гривень.

Лідія Кукліч, член правління Союзу інвалідів міста і району: «До нашої організації входить понад 300 чоловік, на обліку стоять люди, які самі не захищені і потребують допомоги. Петро Миколайович вже втретє чи вчетверте цього року надає її нам. Ліків вистачає, а минулого разу, коли нам привезли їх трошки більше і утворився залишок, ми передали ліки іншим громадським організаціям.»

   

Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: «У Союзі інвалідів ми знаходимося вже не вперше. Співпрацюємо вже більше 10-ти років. Знаємо, що це за люди, знаємо їхні потреби, знаємо, що будь-яка допомога сприймається цими людьми з вдячністю і зі сльозами. Люди вдячні Богу, вдячні людям, які це роблять. Тому, бачачи, що це дійсно допомагає, ми стараємося робити добро.»Інваліди дякують йому, а він говорить, що самотужки навряд чи зміг би помогти нужденним у такій кількості. Вже не один рік Петро Залізний співробітничає з національним фондом «Україна – дітям».

    

Там, каже, працюють особистості, які здатні відчути людський біль і допомогти зберегти найдорожче, що є у людини.Петро Залізний, президент благодійної організації «Відкрите серце»: «Вже цього року ми отримали з цього фонду медикаментів на майже 1 млн. грн. Так, звісно, не усі ліки передали саме цьому Союзу інвалідів, намагаючись не обділити інші організації інвалідів в Україні. Але через те, що я живу у Бердичеві і мої серце і душа болять за своїх земляків, левову частку ліків намагаємося передати сюди. Дякую благодійній організації «Відкрите серце» і всім людям доброї волі, які розуміють значимість того, що ми робимо.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

 

 

Шоколад до Міжнародного дня захисту дітей

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей до Бердичева завітав президент благодійної організації “Відкрите серце” Петро Залізний. Від імені усіх членів організації він подарував дітям-інвалідам шоколадки, аби їхнє життя стало солодшим.

 

Петро Залізний, президент благодійної організації “Відкрите серце”: «Наша благодійна організація “Відкрите серце”, всі наші працівники дуже хотіли привітати всіх діток і щось смачненьке для них подарувати. Дяка Богу, нашу друзі з Києва благодійний фонд “Приятелі дітей” нам зателефонував, і ми сьогодні привезли сюди шоколадки.»

Окрім того, зазначив Петро Залізний, благодійники вирішили підсолодити життя і дорослим людям з обмеженими фізичними можливостями. Шоколадки отримали усі бердичівські організації інвалідів: “Стимул”, УТОГ, Союз інвалідів, Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, а також відділ сім’ї, молоді та спорту Бердичівської райдержадміністрації. Цих людей, каже Петро Залізний, “Відкрите серце” просто не могло оминути увагою, адже усі вони— їхні підопічні.

Від благодійників кожен керівник організації інвалідів отримав по 4-5 коробок із солодощами. Підрахували, що на День захисту дітей інваліди міста й району отримають мінімум по дві шоколадки.

Взято з ТРК ВІК

Автор: Ніна Сільченко, Камера: Юрій Гавриш

Медикаменти для союзу інвалідів

У Бердичівському союзі інвалідів знову свято: вкотре із подарунками до них завітав президент благодійної організації “Відкрите серце” Петро Залізний. Цього разу бердичівським інвалідам він привіз три види медикаментів (від нервових хвороб, простуди та запору) на суму у 200 тис. грн..

  

Петро Залізний, президент благодійної організації “Відкрите серце”: «Знайшлася така можливість, щоб привезти їх сюди. Є у нас дуже добрі друзі у Києві, які зрозуміли і побачили ту працю, що ми тут робимо. І, як тільки випала нагода, вони з нами поділилися. Це фонд “Україна — дітям”. Дійсно, там сердечні люди, які з розумінням ставляться і допомагають.»

Ніна Ковальчук, голова Бердичівського союзу інвалідів: «Хочу від усіх інвалідів подякувати Петру Миколайовичу і його організації “Відкрите серце”. Бог йому допомагає, а він нас не забуває, і ми отримуємо ці медикаменти.» Вже неодноразово, розповідає голова Бердичівського союзу інвалідів Ніна Ковальчук, вони отримували ліки від організації “Відкрите серце”. Люди задоволені такою допомогою, постійно телефонують, просять ще.

Ніна Ковальчук, голова Бердичівського союзу інвалідів: «Ці ліки отримають не лише інваліди нашої організації. Якщо в інвалідів інших організацій є потреба у ліках, вони можуть звернутися із посвідченням до нас, і ми їм теж виділимо ці ліки.»

Медикаменти, каже Петро Залізний, це не остання допомога, що його організація разом із фондом “Україна — дітям” надаватиме бердичівським інвалідам. Коли ж людям із вадами здоров’я чекати на нові ліки, поки що невідомо, говорить, оскільки такі приїзди завжди відбуваються спонтанно.

 

Взято з ТРК ВІК

Автор: Ніна Сільченко, Камера: Андрій Пеньківський


Ще одна допомога Бердичівському союзу інвалідів

Вкотре з подарунками до Бердичівського союзу інвалідів завітав президент благодійної організації "Відкрите серце" Петро Залізний. Цього разу привіз членам союзу спеціальну мазь для загоювання ран, тренажер, ротатори та ходунки. Нагоди зробити такі подарунки інвалідам, каже Петро Залізний, він навіть не шукав.

Петро Залізний, президент благодійної організації "Відкрите серце": «Як тільки ми десь у когось щось знайшли, попросили... Можу сказати, що останнім часом ми дуже гарно співпрацюємо з з національним фондом "Україна дітям". Дана допомога якраз від них. Вони нам дали і ми одразу привезли нашим друзям. Чого я кажу друзям, бо ми з союзом інвалідів працюємо майже 15 років. Дуже часто ми влаштовуємо акції з нагоди свят. Але коли у нас є чим допомогти, ми не чекаємо свята.»

Ніна Ковальчук, голова Бердичівського союзу інвалідів: «Йому не треба чекати свята, до нього не треба звертатися. Я сиджу, дивлюся - двері відчиняються і заходить Петро Миколайович. Каже, що знайшов "стоячечки" й тренажер.»

Ніна Ковальчук вже склала списки тих, хто першими будуть випробовувати тренажер у дії, кому що розподілити. Людей, які потребують цих допоміжних засобів у союзі нараховується чимало.

Ніна Ковальчук, голова Бердичівського союзу інвалідів: «У мене дуже багато інвалідів, які після інсульту. Їм потрібна "стоячечка", щоб вставати. Люди, які мають приватні будинки, можуть вийти з ротатором до магазину, по двору проїхати.»

Окрім цих подарунків, Петро Залізний привіз членам союзу також запрошення на щорічний фестиваль християнської музики. Адже, каже благодійник, людям із вадами здоров'я, як нікому іншому, треба багато духовної їжі.

Ніна Сільченко

Самаритянська сумка

Благодійна організація «Відкрите серце» приносить сердечну вдячність Євангельській Асоціації Біллі Грема «Самаритянська сумка» за дитячі подарунки. З ласки Божої ми вже не перший рік працюємо по програмі «Різдвяна дитина» і глибоко переконані в тому, що це прекрасна можливість для євангелізації не спасенних людей. Тому отримавши подарунки ми мерщій направилися до дітей, які ніколи не мали в своєму житті радості та любові, яким ніколи ніхто нічого не дарував. Це діти з таких соціальних програм як:

Діти - інваліди; Діти - сироти; Діти з малозабезпечених та багатодітних сімей; Діти - батьки яких постраждали від Чорнобильської катастрофи; Дитячі будинки та приюти.

Отримані коробки з подарунками були для нас великим благословенням. Наша робота організована так, щоб охватити як можна більшу аудиторію. Завдячуючи працівникам та студентам семінарії та людям помісних церков ми змогли засвідчити про Ісуса більш як п'ять тисяч дітей. В організації благодійних акцій були задіяні студенти Української Євангельської Теологічної Семінарії. Перш ніж почати роздачу подарунків студенти проводили невеликий музичний виступ для дітей та роздавали буклети. Кожна благодійна акція була організована таким чином щоб на ній були представники влади та засобів масової інформації. Це в свою чергу допомогло нам показати людям та владі, що євангельська церква - це не секта, і основна ціль її сказати людям про любов Божу.

Після шумних благодійних акцій в світській пресі почали з'являтися різні статті та відгуки журналістів і простих людей про те яку радість принесли дітям ці подарунки. На нашу адресу надходять листи подяки від пасторів з різних регіонів. Навіть батьки деяких дітей прийшовши з дитям на недільну школу залишалися в церкві. Це говорить нам про те, що завдяки Євангельській Асоціації Біллі Грема «Самаритянська сумка» і програмі «Різдвяна дитина» багато хто з чиновників та представників влади переконалися в тому що євангельські християни не тільки словами проповідують а й на ділі.

Ми віруємо, що діти це наше майбутнє, майбутнє нашої країни, і те яким воно буде залежить сьогодні і від нас. Тому ми бажаємо зробити все від нас залежне щоб всі діти України пізнали Ісуса. Ще раз щиро дякуємо всіх причетних до того щоб ми отримали дитячі подарунки і кличемо Боже благословення на Вас та Ваше служіння.

Петро Залізний

Допомога від друзів з Норвегії

Вже не вперше Житомирське обласне управління Союзу Вільних Церков Християн Євангельської Віри України отримує гуманітарну допомогу від друзів з Норвегії. На протязі певного часу співробітництво обох сторін переросло в братерські відносини, які дали змогу хоч якось допомагати найбільш незахищеним верствам населення. На цей раз у складі вантажу надійшли: медичні ліжка, палиці, милиці, декілька інвалідних колясок, одяг, що був у використанні та подарунки для дітей.
Хочеться висловити щиру подяку представнику Норвежської місії брату Остину, за його непомірний вклад у розвиток благодійності на Україні. Тому що, завдяки різним благодійним заходам багато нужденних людей побачили, що вони не залишені, що про них піклуються, про них дбають. Такі гуманітарні вантажі на сьогодні дуже актуальні, адже ще багато людей проживають за межами бідності. То ж нехай милосердний Господь благословить кожного благодійника, а також тих, хто через благодійний відділ, та різні соціальні структури намагається простягнути руку допомоги нужденним.
Будьте милосердні, як милосердний Отець ваш небесний!

Велика вдячність маленьких сердець

Неможливо словами передати захоплення малечі, що вперше побачила море. Для багатьох з них це стало відповіддю на їх мрії та молитви і безмежна вдячність батьків за чудовий відпочинок для їх дітей... Все це стало реальним за батьківської турботи президента благодійної організації «Відкрите серце» Петра Миколайовича Залізного, який організував цю поїздку. Двадцять дітей провели два незабутніх тижні в оздоровчому таборі „Лісова поляна", який розташований в парковій зоні біля підніжжя Кримських гір в районі Феодосії. Цілюще повітря, ласкаве море, п'ятиразове харчування загартували та зміцнили здоров'я. Незабутніми враженням для дітлахів став похід в гори та екскурсія до монастиря, будівництво якого датується 14 століттям. А чи можливо забути табірне вогнище, спортивні змагання та конкурси, а головне друзів, яких вони там зустріли!

Від імені батьків А. Стефанюк

Відпочинок Дітей

Влітку 2004 року сто п'ятдесят дітей мали чудову нагоду відпочити у чудовому і мальовничому місці, яке розташоване в с. Озадівка. Неповторна краса цього краю надихала кожного від щирого серця та з великою радістю прославляти нашого Творця. Дивовижний краєвид нагадував нам про великого Художника і Майстра.
Діти з недільних шкіл Житомирського обласного управління СВЦХЄВУ мали можливість оздоровитися і відпочити у християнському дитячому таборі "Джерело". Керівники і наставники розробили для них спеціальну розважально-пізнавальну програму під назвою "По слідах до джерела". Основна мета програми навчити дітей обирати вірний шлях у житті, покладатись на Господа Ісуса Христа в будь-яких життєвих ситуаціях і перемагати зло. Кожен день був новим кроком, який наближав до Спасителя і Його Царства. У таборі проводилися біблійні уроки, різні конкурси, загально-таборові ігри, а також різноманітні гуртки. На уроках рукоділля дітки власноруч виготовляли безліч різноманітних цікавих речей.

Була проведена дуже кропітка праця з боку кожного, хто приймав участь в діяльності табору. Ми щиро вдячні всім братам і сестрам, які підтримували нас молитовно. В Біблії читаємо "І ти знаєш з дитинства Писання святе, що може зробити тебе мудрим на спасіння віроюrdquo;: в Христа Ісуса" (2 Тим. 3:15), хочеться, щоб ці слова мали реальну силу в житті наших дітей.

А ось так своїми враженнями про табір діляться наставники і самі діти.

На мою думку, дитячий табір "Джерело" справив досить позитивне враження на дітей. Більшість з відпочиваючих дітей просто не хотіли повертатися до даму. Тут проводилися різно¬манітні конкурси, кожен з яких переслідував якусь біблійну істину. Щодня діти збирались на вечірнє богослужіння, в якому вони прийма¬ли безпосередню участь. Хочеться відмітити, що приємно було працювати з командою наставників. Колектив видався дружнім, і на рідкість веселий.

Юрій Мастрюков (наставник)
Тут можна не лише відпочити, але разом із дітьми прославити нашого Творця. У таборі було багато дітей, які ще не знають близько Господа Ісуса Христа. Завдяки перебуванню у християнському таборі можна було помітити зміни в кращу сторону в їх поведінці та ставленні до інших. Спасибі Богу, що благословив нас таким чудовим літнім відпочинком.
Андрій Манелюк (наставник)
Кілька тижнів проведених у таборі "Джерело" були благословенням як для дітей, так і для наставників. Холод, недовіра, страх в очах дітей, при зустрічі в кінці кожної неділі змінювався теплотою, слізьми, біллю від розлуки. Під час прощання, здається, з кожною дитиною відриваєш кусочок серця. Назавжди, напевне, залишаться в серці молитви дітей, - такі прості, довірливі, одним словом дитячі.
Світлана Бевзо (наставник)
Більш за все мені подобались біблійні уроки.

(Лінійчук Інна)
Дуже сподобаюсь те, що познайомився з багатьма новими друзями, хороші вчителі, і взагалі тут дуже добре.
(Міша)
Мені тут дуже сподобалось. У нас були хороші наставники. Я дякую Богові за цей чудовий відпочинок.
(Гончаренко Оля)
Мені сподобалась пошта, гра в футбол, а також: дуже хороші повара.
(Клещенок Вова)
Мені дуже сподобаюсь ходити на річку і приймати участь у різних іграх, слухати біблійні уроки та їсти смачну їжу.
(Козаченко Наталка)
Мені сподобалась їжа, вечірнє богослужіння, вікна, гра у футбол і наставники.
(Яша)
Мені дуже сподобалось купатися, біблійні уроки та рукоділля, ігри, вечірні служіння та снек, а також: отримувати призи.
(Черепанська Наталка)

День захисту дітей

Одним із головних завдань при формуванні стратегії розвитку будь-якої цивілізованої країни є захист людини, а також захист майбутнього країни, тобто дітей. А це особливо важливо, тому що саме в дитячі роки відбувається духовне, моральне, фізичне становлення особистості, засвоєння національних і загально¬людських цінностей. Ніхто не може вважати себе звільненим від турбот та вболівань за дітей, а особливо за тих, котрі потребують нашої уваги та допомоги.

І тому в перший, по святковому сонячний літній день червня відбулося свято "Міжнародного захисту дітей". Було проведено ряд заходів, як в столиці так і по інших містах України, в яких Благодійна організація «Відкрите серце» відіграла не останню роль, а саме: забезпечили роздачу подарунків. Адже, яке може бути свято без подарунків, а тим більше дитяче свято? У Києві під патронатом Київської міської ради була проведена акція, в якій понад 500 дітей отримали подарунки.

В Бердичеві біля районного будинку культури відбулося мистецьке свято "Мир дітям планети Земля" на яке завітали гості з багатьох сіл Бердичівського району. Знову-таки дітям-сиротам, дітям інвалідам і дітям із багатодітних, малозабезпечених сімей були вручені подарунки, приготовлені Благодійною організацією «Відкрите серце». В м. Погребище на Вінниччині була проведена акція, на якій понад 100 дітей отримали подарунки. На акції був присутній мер міста, який привітав усіх зі святом Дня Захисту Дітей. Діти наша любов, наша радість і наше майбутнє, тому зберегти і захистити молоде покоління наш обов'язок!

Петро Миколайович Залізний

Діти вулиці

Що змушує їх жити на вулиці? Є ряд певних життєвих обставин, які стали причиною пошуків кращого життя, незалежного від суспільства. Деяким з них ледве виповнилося шість років. Діти з неблагополучних сімей, які стали тягарем для власних батьків, відкинутими від своїх ровесників. Батьки деяких зловживають алкоголем і наркотиками, безробітні. Такі діти стають жебраками, часто їх можна побачити на вокзалі або на базарі, де вони випрошують гроші. Кому ж вони потрібні? Невже не знайдеться нікого, хто б протягнув руку допомоги, хто не відкинув би, а пригорнув до себе? Саме про таких людей, які мають відкрите, чуйне серце дуже хочеться розповісти нашим читачам. Вже не вперше у мене була нагода відвідати одну з програм Благодійної організації «Відкрите серце» - "Вуличні діти" в місті Бердичеві на Житомирщині. Близько двадцяти вуличних дітей знаходяться під опікою помісної церкви "Віфанія".

Вдруге з біблійного коледжу св. Іоанна (Англія) до нас завітали студенти, майбутні пастора та вчителі. Дітям вулиці дуже полюбилися нові друзі, їх розповіді про Англію, а особливо їх відкриті серця. Майже весь тиждень Джон Роджерс і Тері відвідували служіння церкви "Віфанія", спілкувалися з дітьми, записували на відео їх життєві історії, а також відвідували старі занедбані будинки, в яких вони живуть. Англійці перейнялися співчуттям, і пообіцяли молитися за кожного з них, а також молитися за спеціальний центр для безпритульних дітей. "Один не може допомогти всім, але всі можуть допомогти одному "- саме з цим девізом члени місії «Еаg1е» з Норвегії приїхали до України. Проникнуті співчуттям і любов'ю до ближнього, команда з чотирнадцяти чоловік автобусом здолала довгий шлях із свого містечка Пуешгран. З собою вони привезли одяг і продукти, які вони подарували всім, хто в цьому мав потребу. Проте, самою головною подією була поїздка до вуличних дітей в м. Бердичів.

Цікаво, що серед членів команди були люди похилого віку, і ніхто з них не знав нашої мови. Вже через декілька хвилин після знайомства з дітьми здавалось, вони їх давні знайомі. Жести любові, яких навчав наш Господь Ісус Христос допомагають долати будь-які бар'єри. Доказ любові не потребує багато слів, потрібна єдність. Більше двадцяти дітей здобули собі добрих нових друзів. Особлива подяка керівнику місії «Еаg1е» Остину та його дружині, і всій команді за проявлену любов і участь в служінні допомоги українському населенню. Нехай ваша любов і ваші відкриті серця ніколи не терплять поразки, а ваша єдність нехай буде прикладом і підбадьоренням багатьом країнам, яким ви допомагаєте.

Ольга Ковальчук

Оздоровлення дітей

Відомо всім, що діти це наше майбутнє, отже хотілося б, щоб майбутнє нашої держави було здоровим, світлим і радісним. Саме ми дорослі люди маємо попіклуватись про те, щоб майбутнє нашого суспільства було таким. Тому з цих намірів благодійна організація розвиває таку програму як "оздоровлення дітей". І Благодійною організацією «Відкрите серце» було організовано оздоровлення дітей за такими соціальними програмами як: діти Чорнобиля, діти сироти та діти з малозабезпечених сімей, які мали можливість перебувати в прекрасному оздоровчому центрі «Віфанія», с. Поляна, Закарпатської області. А також п'ятнадцять дітей, схильних до захворювання туберкульозом, котрим в край необхідно було пройти курс лікування, змогли двадцять чотири дні оздоровлюватись в чудовому, протитуберкульозному санаторії «Барвінок», міста Боярка, що на Київщині.

Подарунок до 1 вересня

Того теплого вересневого вівторка школа села Хоровець, що у Славутському районі Хмельницької області, відчинила двері для своїх вихованців. Розпочався черговий похід за знаннями. На урочистій лінійці присутніми були: начальник науки і освіти району, заступник голови райдержадміністрації, сільський голова, регіональне телебачення та багато різних гостей. Відбулося свято, на якому вітали всіх, хто прийшов у перший клас. На свято приїхав і колишній випускник школи Петро Миколайович Залізний, який привіз подарунок від друзів з острова Джерсі (Велика Британія). Десять комп'ютерів, які надійшли, зразу ж були установлені в приготовленому приміщенні школи.

Присутні щиро дякували за наданий їм подарунок. Начальник науки і освіти Славутського району сказав: "Такий подарунок не тільки в районі, але в області ще не отримала жодна школа". Завдяки тісній співпраці Благодійної організації «Відкрите серце» з місією "Гірчичне зерно" з острова Джерсі уже декілька разів школи України отримували такі подарунки. На цей раз місією через Благодійну організацію було передано сто тридцять комп'ютерів. Ми постарались розподілити їх серед тих шкіл та організацій, які ще зовсім не мають комп'ютерів, а час того вимагає. Такий подарунок отримали не тільки школи, але й інші організації. Наприклад: Товариство інвалідів "Вікторія" м. Таврійськ Херсонської області, вже встигли встановити комп'ютери, де мають змогу навчатися діти-інваліди. Товариство інвалідів "Расава" м. Київ; Координаційний центр багатодітних сімей м. Київ та інші. Ми щиро вдячні нашим друзям з місії "Гірчичне зерно" за розуміння наших потреб, і ми молимося, щоб їх Бог благословив.

Розповсюдження подарованих комп'ютерів було висвітлено в пресі, по радіо та телебаченню. Люди, відповідальні за цю справу бачать з якою великою радістю отримують потребуючі допомогу і не тільки комп'ютери, але також одяг і взуття. Тому звертаємось до людей доброї волі, готових вийти на зустріч потребуючим, до меценатів як за кордоном, так і в Україні. Будь-ласка, давайте разом будемо допомагати знедоленим, бідним, голодним, і тим самим будемо будувати Царство Боже на землі.
Петро Залізний

Бо ми дбаємо про добре не тільки перед Богом, та й перед людьми...» (2 Кор. 8:21)

По Господній милості в квітні 2004 року було придбано будівлю площею біля 3000м2, розташовану в селі Озадівка неподалік Бердичева. Загальна площа навколо будівлі становить 3 га. Ми дякуємо Господу за надану можливість розпочати часткову реконструкцію цієї будівлі, яка отримала назву Благодійний центр. Наше бачення цього проекту полягає в тому, щоб на базі центру сприяти більш ефективному розвитку благодійних програм. Реконструкція всієї будівлі проходить поетапно, в зв'язку з браком коштів та необхідних на те ресурсів. Проте, ми віримо в милість Божу та Його сприяння у забезпеченні усім, в чому є потреба для його завершення. Перший поверх буде призначений для людей похилого віку (це люди, які не мають достатньої опіки зі сторони близьких, інваліди, одинокі). Другий поверх - для відпочинку дітей (організація таборів, оздоровлення, проведення акцій тощо), загалом на протязі всього року в Благодійному центрі будуть мати можливість оздоровлюватися діти-інваліди, вуличні діти, сироти, а також діти, які постраждали внаслідок ЧАЕС. Поблизу центру є озеро і досить велика територія для спортивного майданчика. Просимо підтримати нас в молитві, щоб Бог допоміг нам проводити реконструкцію, а також установити паркан навколо будівлі.